Rekrutacja 2018/19W rekrutacji do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Opocznie biorą udział dzieci posiadające miejsce zameldowania na terenie Gminy Opoczno lub mieszkające w Gminie Opoczno, których rodzice złożą u dyrektora przedszkola oświadczenie, że rozliczeń podatkowych dokonują w Gminie Opoczno.

Nabór na rok szkolny 2018/2019logo_SP3_m.jpgOGŁOSZENIE

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W OPOCZNIE

INFORMUJE WSZYSTKICH  RODZICÓW

O NABORZE DZIECI

DO KLASY PIERWSZEJ i ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

w Szkole Podstawowej  nr 3 w roku szkolnym 2018/2019.

Wnioski o przyjęcie dziecka należy złożyć w sekretariacie szkoły

Od 19 lutego 2018 r.

OSTATECZNY TERMIN SKŁADANIA PODAŃ UPŁYWA 9 marca 2018 r.

Dyrekcja S P nr 3

Dzień Babci i Dziadka u Biedroneczek

            W kalendarzu 21 stycznia to Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. Jednak „Biedroneczki” wyszły z założenia, że tak miłe, sympatyczne chwile powinny trwać jak najdłużej i postanowiły sprawić niespodziankę swym Babciom i Dziadkom jeszcze 26 stycznia. Zaprosiły gości na przygotowany program słowno – muzyczny przypominający lata ich młodości oraz zawierający podziękowania za pomoc, wsparcie, opiekę i miłość – to wszystko, czym każdego dnia obdarowują swoje wnuczęta.

        W piątek 26 stycznia 2018 r. nasza sala zamieniła się w teatralną scenę z pięknymi dekoracjami.

Duże wrażenie na gościach zrobiła galeria ich portretów. Niektórzy potrafili się zidentyfikować.

Zaprezentowany przez dzieci program wzruszył widzów. W niejednym oku zakręciła się łezka.

Po części artystycznej Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani wykonanymi własnoręcznie przez dzieci upominkami.

Sympatycznym, końcowym akcentem tego spotkania było zaproszenie gości do przygotowanego przez mamy szwedzkiego stołu. Znalazły się na nim słodkie smakołyki, kawa i herbata.

Ten dzień u „Biedroneczek” był wspaniały i wyjątkowy. Postaramy się, by takich dni było więcej.

Przedszkolaki w pierwszym półroczu

BIEDRONECZKI NIE PRÓŻNUJĄ!

No i nadszedł długo wyczekiwany nie tylko przez „Biedroneczki”, ale i przez „Słoneczka” dzień Pasowania na przedszkolaka – 25 października 2017 r.

Otrzymane brawa i uśmiechy na twarzach zaproszonych gości – dyrekcji szkoły i rodziców były oznaką tego, że przygotowany program bardzo się wszystkim podobał. Dzieciaki zaprezentowały swoje umiejętności. Wciągnęły do zabawy widownię.

Zima nie przestraszyła rezolutnych „Biedroneczek”, nie zapadły w zimowy sen. Cały czas są bardzo aktywne. Zadbały o zimowy, świąteczny, bożonarodzeniowy wystrój swojej sali.

6 grudnia odwiedził je Mikołaj, obdarowując słodkimi upominkami, a 22 grudnia odbyła się u nich wspaniała Wigilia. Dzieci przygotowały wzruszające Jasełka, które zaprezentowały zaproszonym na tę uroczystość rodzicom. Maryja, Józef i pastuszkowie zagrali jak prawdziwi aktorzy.

W naszej „Galerii na rogu” też zimowo. Poznaliśmy zwierzęta żyjące na biegunie północnym i południowym. Zachwyciły nas pingwiny. Małe stadko „zamieszkało” przy naszej sali.

19 stycznia 2018 r. mieliśmy niezwykłą okazję znaleźć się w magicznym świecie cyrku podczas przedstawienia pt. „Zimowy cyrk”. Urzekła nas niesamowita zręczność młodych adeptów sztuki cyrkowej, przepiękne stroje, wspaniałe dekoracje. Nasi koledzy mieli okazję znaleźć się na scenie i spróbować niełatwych elementów sztuki cyrkowej.

„Biedroneczki” nie mogą się doczekać zabawy karnawałowej. Już przygotowały piękne maski.

Dary Nowego Roku

Dary Nowego Roku_1 W związku z przyjściem Nowego Roku 2018 klasa II a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Grzybek przygotowała przedstawienie pt "Dary Nowego Roku". Drugoklasiści zaprezentowali się przed swoimi rodzicami i przed p. dyr. Justyną Stępień, która na zakończenie spotkania podziękowała dzieciom za piękny występ i złożyła życzenia świąteczno-noworoczne. Było to w czasie klasowej wigilii, jeszcze w grudniu. 26 stycznia uczniowie zagościli ze swoim przedstawieniem w oddziale przedszkolnym. Przedstawienie bardzo się podobało maluchom, które nagrodziły swoich kolegów gromkimi brawami.
Więcej zdjęć w GALERII

Sukces szachowy Macieja Zalegi

W dniach 27-31 grudnia 2017 roku w Białymstoku odbył się 36 Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ludwika Zamenhofa organizowany na cześć naszego wybitnego Polaka/Białostoczanina.

Zwycięzcą w kategorii do lat 10 został uczeń naszej szkoły Maciej Zalega z klasy Vb.

Sukces szachowy Macieja Zalegi_2

Relacja z portalu z Białegostoku w skrócie:

36 Międzynarodowy Memoriał im. Ludwika Zamenhofa.

Pięć dni zmagań, tysiące rozegranych partii. Impreza, w której wystartowali arcymistrzowie z wielu europejskich państw.

Rozegrany w dniach 27-31 grudnia  2017 Międzynarodowy Memoriał im. Ludwika Zamenhofa był rekordowo liczny i wyjątkowo silnie obsadzony. Zawodnicy zgromadzeni na stadionie miejskim zostali podzieleni na kilka grup od A do E. Maciej Zalega brał udział w grupie E - uczestników do lat 10.

Impreza, w której wystartowało blisko 500 zawodników z najróżniejszych zakątków Europy i świata (byli obecni przedstawiciele m.in. Azerbejdżanu, Irlandii czy Rosji).

Pięć dni rywalizacji, rekordowa liczba uczestników, pula nagród wynosząca 100 tys. zł, arcymistrzowie z wielu państw i najwyższy możliwy poziom rozgrywek - to wszystko sprawiło, że miniona edycja Międzynarodowego Memoriału im. Ludwika Zamenhofa była wydarzeniem, o którym w środowisku szachistów będzie się mówić jeszcze tygodniami.

Wyniki XXXV Memoriału im. Ludwika Zamenhofa (kolejno: miejsce, kategoria, imię i nazwisko, ranking ELO, punkty w zawodach):

Grupa A:

1. GM, Igor Kovalenko, 2639, 7.0 pkt

2. GM, Daniel Sadzikowski, 2584, 7.0 pkt

3. GM, Aleksej Aleksandrov, 2589, 6.5 pkt

Grupa B:

1. k, Dominik Lewtak 2118, 7.5 pkt

2. k, Damian Śliwicki, 2148, 7.0 pkt

3. Alexej Cherepov, 2156, 6.5 pkt

Grupa C:

1. I+, Maciej Kamiński, 1938, 7.0 pkt

2. II+, Damian Kiolbasa, 1901, 7.0 pkt

3. I, Michał Lada, 1900, 6.5 pkt

Grupa D:

1. II+, Maciej Podgórski, 1518, 8.0 pkt

2. I, Adam Sazon, 1389, 7.5 pkt

3. II+, Andrzej Kozłowski, 1583, 7.5 pkt

Grupa E:

1. II, Maciej Zalega, R 1234, 8.0 pkt

2. Martsin Lazouski, R 1706, 7.5 pkt

3. I, Klara Szczotka, R 1330, 7.0 pk

Maciej na 9 rund tylko jedną przegrał. Dało mu to 1 miejsce, puchar i nagrodę.

Koledzy szachiści gratulowali mu serdecznie w ojczystych językach i zaprosili na turnieje do swoich krajów.


Więcej zdjęć w GALERII

Klasa II B gimnazjum w WOŚP

      Kolejnym etapem projektu edukacyjnego w klasie 2B gimnazjum był udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jest to fundacja o charakterze filantropijnym, założona przez Jerzego Owsiaka, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.
      Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym zwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji oraz inne wydarzenia organizowane w ramach przedsięwzięcia, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe. W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast (a także wsi) prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia .W tym roku odbył się 26 finał, w którym zbieraliśmy fundusze dla poprawy warunków w leczeniu noworodków. Część z zebranych pieniędzy zostanie wykorzystana do zakupu nowego sprzętu dla oddziału noworodków opoczyńskiego szpitala.
      W tegorocznej zbiórce brało udział 10-cioro wolontariuszy z naszej klasy pod opieką naszego nauczyciela muzyki i szefa całego sztabu p. Marka Gudowicza. Bardzo się z tego oczywiście cieszymy!Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej, bo w myśl naszego przewodniego hasła: „Tracić siebie dla drugich, to jest właśnie odnajdywać najprawdziwszego siebie”.

Dziewczynka z zapałkami


I TY MOŻESZ ZOSTAĆ „Dziewczynką z zapałkami”, czyli uczniowie II b gimnazjum WOLONTARIUSZAMI.


W roku szkolnym 2017/2018 klasa 2 „b” gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego bierze udział w działaniach szkolnego koła wolontariatu. W dniach 3 i 4 listopada uczniowie naszej klasy jako wolontariusze wsparli Fundację „Dziewczynka z zapałkami”. Pomaga ona dzieciom z całej Polski. Została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 04.10.2000 r. Pomysłodawcą i twórcą tej fundacji jest Piotr Myśliwiec.

My jako wolontariusze możemy przyłączyć się do tej akcji i pomagać dzieciom z ubogich rodzin. Na przykład pakując zakupy w markecie, otrzymujemy pieniądze, które są przekazywane dla tych dzieci na wakacje, ferie, zielone szkoły, książki, obiady itd. Każda osoba, która w ten sposób pomoże lub przekaże 1% swojego podatku, otrzymuje magiczną zapałkę na szczęście.Cieszymy się, że coraz więcej osób wspomaga to zaszczytne przedsięwzięcie i coraz więcej młodych ludzi chce zostać wolontariuszem tej akcji, zamieniając się na dwa dni w „Dziewczynkę z zapałkami” i wierząc w to, że mały płomień może rozpalić najmroźniejsze serca.

Spotkanie opłatkowe dla pracowników SP 3 w Opocznie

Spotkanie opłatkowe dla pracowników SP 3 w Opocznie_13
      Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Pomimo chłodu i śniegu za oknem w naszych domach i sercach panuje radość i szczęście. Nawet najgorsze kłótnie i waśnie znikają a serca wypełnia pokój.
      22. XII. 2017 r. przeżywaliśmy Spotkanie opłatkowe dla Pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie. Na samym początku, zaproszeni goście, Dyrekcja, Nauczyciele pracujący w placówce i Nauczyciele emeryci a także Pracownicy administracji i obsługi, uczestniczyli w montażu słowno – muzycznym pt. „Wspólne Kolędowanie”. Uczniowie SP 3 zaprezentowali Kolędy i Pastorałki, które wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Wśród występujących byli: uczniowie kl. I a (Oliwia Dąbrowska, Maja Dziedzic i Daria Wojciechowska), z kl. II b (Paulinka Milczarczyk, Hania Fiderek, Maciek Fiderek, Ewa Woźniak i Hania Sobczyk), z kl. III d ( Milenka Stańczyk, Janek Lis), z kl. IV a (Aleksandra Frasuńska), z kl. VI c (Natalia Krzysztofik), z kl. VII a (Paulina Witkowska), z kl. VII b (Joanna Zalega) i z kl. III b G (Aleksy Smolarek).
      Część artystyczną przygotowali katecheci SP 3: p. M.B. Gudowicz, p. M. Stępień, p. D. Klimek oraz p. M. Gudowicz jako opiekun muzyczny.
      Następnie odbyła się dalsza część spotkania, w której po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza i życzeń od przedstawicieli społeczności szkolnej, P. Dyrektor Anna Pręcikowska – Skoczylas złożyła życzenia i zaprosiła do symbolicznego przełamania się opłatkiem. Po czym głos zabrała P. Franciszka Firmowska jako przedstawiciel Nauczycieli – emerytów. Na zakończenie P. Dyrektor przekazała życzenia noworoczne i zaprosiła do poczęstowania się tortem.
Opracowała: M. B. Gudowicz

Więcej zdjęć w GALERII

Migawki

Wirtualny spacer

Ta strona internetowa używa plików cookie.

Klikając ten przycisk, wyrażasz zgodę na używanie przez tę witrynę plików cookie.