POLITYKA PRYWATNOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W OPOCZNIE

Mając na uwadze ochronę prywatności osób korzystających ze strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, informujemy, że strona naszej placówki nie przechowuje żadnych danych osobowych. Serwer firmy hostingowej, na którym działa nasza strona może zapisywać informacje dotyczące wykorzystania serwisu przez użytkowników, to jest ich adresy IP, nazwy domen, dane techniczne i typy przeglądarek, rodzaje systemu operacyjnego oraz rejon geograficzny, z którego nastąpiło wejście na naszą stronę internetową. Informacje te wykorzystywane są w celach technicznych, do tworzenia wszelkiego rodzaju statystyk, szacowania wykorzystania konkretnych elementów serwisu a także przeciwdziałania zagrożeniom infrastruktury teleinformatycznej firmy hostingowej. Dane te nie umożliwiają jednoznacznej identyfikacji poszczególnych użytkowników jako konkretnych osób fizycznych.
COOKIES (CIASTECZKA) I PODOBNE TECHNOLOGIE
GROMADZENIE DANYCH

W ramach naszego serwisu internetowego możemy stosować tzw. pliki cookies. Dane te przetwarzane będą w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji strony. Wykorzystywanie plików cookies przez administratora nie służy do tworzenia profili ani identyfikacji osób. Podstawą prawną przetwarzania danych zbieranych za pośrednictwem plików cookies jest prawnie uzasadniony interes administratora. Cookies mogą być również stosowane przez współpracujących z administratorem reklamodawców, przez firmy badawcze i statystyczne oraz przez firmy świadczące nam usługi hostingowe.

Jednocześnie informujemy, że Inspektorem Ochrony Danych w naszej placówce jest p. Renata Wijata. Kontakt: (44)7860141, adres e-mail: iod@opoczno.edu.pl

 

W stronę światła


Wspaniały czas refleksji i cudownych emocji, czyli JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE, które odbyły się w naszej Szkole 19 grudnia 2019 r.

A to wszystko dzięki uzdolnionym i wyjątkowym uczniom z klas: 0 A (Zosi Gudowicz), I A (HaniOrdzińskiej, Lenie Klimek, Małgosi Karbownik, Oli Kruk, Julii Lebiodzie, Jagodzie Nowakowskiej, Zosi Zawadzie), IV B (Ewie Woźniak, Julii Kowalczyk, Antkowi Gudowicz), V E (Kasi Kowalczyk), VII A (Amelii Rudalskiej, Mai Nowakowskiej, Remkowi Wróblewskiemu), VII C (Julii Ciesielskiej, Wiktorii Wrońskiej, Agacie Pawlik, Julii Deka, Małgosi Antoniuk, Marysi Wieruszewskiej, Alicji Stańczyk, Piotrowi Jończykowi, Kacprowi Kulecie, Oskarowi Wójcikowi) i VIII C (Natalii Krzysztofik, Mai Kowalskiej, Kasi Bogusławskiej, Marcie Fiderek, Agacie Różańskiej, Hani Grabskiej, Mai Telus, Honoracie Kulecie).

Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc i dobre słowo. Szczególnie P. MARKOWI GUDOWICZ za oprawę muzyczną, P. ANDRZEJOWI WIJACIE i P. ELŻBIECIE SKWIERCZYŃSKIEJ za pomoc w dekoracji, wspaniałym RODZICOM z kl. I A za opiekę i pomoc w organizacji strojów i wszystkim ludziom dobrej woli za piękne serca.

Mieliśmy również możliwość zaprezentowania swoich talentów podczas występu JASEŁEK dla dzieci z TPD, który również odbył się tego samego dnia, o godz. 16.00 na Małej Sali Gimnastycznej SP 3.

Organizatorzy: p. M. Stępień, p. D. Klimek, p. B. Gudowicz

Jasełki 2019_3

Więcej zdjęć w GALERII

Staropolskie kolędowanie


XVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK „STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE” RADOM 2019

Staropolskie Kolędowanie za nami. 11 grudnia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
Spośród bardzo wielu uczestników wyróżnienie otrzymała nasza uczennica z klasy VI A, Zosia Piotrowska. Podziękowania kierujemy także do Kasi Kowalczyk, uczennicy kl. V E za piękne wykonanie kolęd.
Staropolskie kolędowanie_4

Więcej zdjęć w GALERII

Wyniki zbieraczy nakrętek na koniec 2019 roku

AKTUALNE WYNIKI ZBIERACZY NAKRĘTEK NA KONIEC ROKU 2019

Miejsce

Klasa

Liczba nakrętek

I

III c

46 533

II

III a

31 446

III

III b

25 796

IV

IV b

23 715

V

0 b

15 600

VI

V b

13 654

VII

VI d

11 855

VIII

V c

8 002

IX

I a

7 900

X

0 a

7 859

XI

VII a

7 800

XII

I b

6 545

XIII

VI b

4 722

XIV

II b

3 879

XV

VIII c

2 628

XVI

VIII b

2 330

XVII

VII c

2 000

XVIII

VIII a

1 953

XIX

V a

1 670

XX

V d

1 594

XXI

II a

100

Zakręcona akcja trwa


W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy akcję zbierania plastikowych nakrętek. Uczniowie i ich rodziny są mocno w nią zaangażowani. Wspierają ją również osoby prywatne oraz od wielu już lat Ceramika Serwis. Nakrętki były zbierane dla Huberta Lesiaka. Tata Huberta zakończył z nami współpracę. Pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli jego synowi w walce z chorobą.

Obecnie nakrętki zbieramy dla Daniela Jachimowskiego. Jest to młody człowiek, który uległ wypadkowi samochodowemu. Od 6 lat jest sparaliżowany, nie mówi i nie porusza się. Jedynym ratunkiem, aby poprawić choć odrobinę jakość życia Daniela, jest ciągła rehabilitacja.

W załadunku nakrętek pomagali uczniowie klasy Vc, za co im bardzo dziękuję.

Opiekun SKW Ewa Cholewka
Akcja zbierania nakrętek

Korki grudzień 2019_8

Już po raz kolejny siostra Daniela odebrała kolejną partię plastikowych nakrętek. I znów była bardzo zaskoczona ich ilością. Super pomocnikami okazali się tym razem uczniowie klasy VIII b.

Chłopcy z klasy VII a - Remek Wróblewski, Jakub Będkowski i Fabian Telus - bardzo sprawnie posprzątali schowek, w którym przetrzymujemy nakrętki Bardzo serdecznie im dziękuję.

Opiekun SKW Ewa Cholewka


Więcej zdjęć w GALERII

Szlachetna paczka - podziękowania


Wyniki Szlachetnet paczki_1

Dziękujemy uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do akcji „Szlachetna Paczka 2019”!

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w tej akcji zakończyło się sukcesem!!!

To dzięki Wam w wybranym domu zagościła radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam!!!

Dzięki Waszej pomocy rodzina została obdarowana 18 paczkami!!!!

Dziękujemy!!!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Opocznie oraz nauczyciele koordynujący akcję:

Agnieszka Mazur, Agnieszka Goworek, Anna Pecyna, Ewa Stępień,
Magdalena Palus-Marszałek, Maria Beata Gudowicz, Katarzyna Gadek, Henryka Mazur, Barbara Sobierajska, Kinga Rek, Ewelina Chachuła

Zamieszczamy relację ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Hubert z niecierpliwością czekał na spotkanie. Już od progu przywitał nas serdecznie choć widać było, że na jego twarzy maluje się zawstydzenie. Zaczęliśmy wnosić paczki. Po chwili cały pokój był zapełniony paczkami i nie można było przejść. Hubert stał z boku i nie dowierzał, że te wszystkie rzeczy są dla niego. Wolontariusze dali mu chwile, żeby ochłonął po czym wspólnie z nim zaczęliśmy rozpakowywać paczki z żywnością, środkami czystości, pościelą, ręcznikami i nagle przyszła pora na paczkę, w której znajdowała się karma dla psa. Jakież było zaskoczenie Huberta, gdy zobaczył, że paczek z karmą jest jeszcze więcej. Ze łzami w oczach, przyznał, że nie spodziewał się, że Darczyńcy pomyślą o jego czworonogim przyjacielu. To nie były jedyne łzy szczęścia podczas tego spotkania. Wolontariusze wnieśli lodówkę, biurko i fotel- Hubert zamilkł i płakał. Zauważyliśmy, że biurko kolorystycznie idealnie pasuje do mebli znajdujących się w pokoju Huberta. Po chwili Hubert wśród pudeł i papieru ujrzał jeszcze dwie piękne, szczelnie zapakowane torebki, w których była elektryczna maszynka do golenia i zestaw dezodorantów. Huberta również bardzo ucieszył głośnik, przyznał wtedy, że nie spodziewał się, że takie uciechy będą znajdowały się w tych paczkach. Na koniec ubrał nową bluzę a my pomogliśmy mu złożyć nowe biurko. 

Co chce przekazać wolontariusz:

Chcę bardzo Państwu podziękować. Każda rzecz od Państwa w paczce sprawiła radość i łzy wzruszenia na twarzy Huberta. Dla mnie i wolontariuszy obecnych przy przekazywaniu paczki, było to szczególne doświadczenie. Sama siedziałam i płakałam. Czasami tak niewiele trzeba aby ktoś był szczęśliwy. Bardzo dziękuje za wybranie mojej rodziny i sprawieniu jej radości. Ze swej strony chcę bardzo podziękować za włożony w podarunek wkład materialny i serce. Życzę całej szkole radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, pełnych tych samych emocji, których doświadczyliśmy u Huberta. Dobro powraca. 

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Drodzy Państwo, jestem Wam bardzo wdzięczny za te wszystkie rzeczy, którymi mnie obdarowaliście. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile radości mi sprawiliście w tym dość ciężkim dla mnie okresie. Dziękuję za wszystko a najbardziej za karmę dla mojego psa, za piękne biurko i wygodny fotel. Dziękuję, że stworzyliście tą paczkę z myślą o mnie - nawet nie spodziewałem się, że dostanę wypasiony głośnik i maszynkę do golenia. Wasza pomoc przeszła moje najśmielsze wyobrażenia. Nie wiem jak Wam dziękować. Jedyne co mogę zrobić to życzyć Wam tego, aby dobro, które dziś mnie spotkało wróciło do Was ze zdwojoną siłą. Jeszcze raz z całego serca dziękuję i życzę Państwu wyjątkowych świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała: Agnieszka Mazur


Więcej zdjęć w GALERII

Wizyta na oddziale dziecięcym

WIZYTA U CHORYCH

Jak co roku z inicjatywy opiekuna SKW  młodzież naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły  S.O.S.W. „Centrum Edukacji i Rozwoju” dnia 17.12.2019  odwiedziła podopiecznych Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego Szpitala Rejonowego w Opocznie.

Młodzież przygotowała stroiki i karty świąteczne. Ze wszystkimi chorymi podzieliliśmy się opłatkiem. Pensjonariusze przygotowani byli na nasze przyjście i obdarowali młodzież słodkościami. Podniosłość chwili podkreślały wspólnie śpiewane kolędy. Nie obyło się bez łez wzruszenia z obu stron.

Ponadto przekazaliśmy ręczniki papierowe, które zostały podarowane przez uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły.

Pani Ordynator Oddziału wraz z personelem poczęstowała nas pysznymi czekoladkami i wręczyła prezent, wykonany przez pacjentów na zajęciach warsztatowych. Prezent ten przekazaliśmy pani dyrektor Katarzynie Sokół wraz z najserdeczniejszymi życzeniami Świątecznymi.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII bAmelka Piechna, Ola Nowak, Martyna Koziak, Iza Lasota, Laura Kwiatkowska oraz Jakub Laskowski.

Bardzo dziękuję wszystkim za wspieranie działalności naszego koła a szczególnie:

Filipowi Kościółek z kasy Vd, Alicji Popińskiej, Zuzi Trojanowskiej, Adriannie Kopeć, Adamowi Pic, Krzysztofowi Płuciennik z klasy Va Wiktorowi Milczarczyk, Jakubowi Głuszek, Szymonowi Pawlak z klasy VIII b, Oldze Waszczyk , Kacprowi Słupeckiemu  z klasy V d, Zofii Lasocie, Martynie Kmicie z klasy VII a, Natalii Kopeć z klasy VI b, Wiktorii Franas, Julii Deka z klasy II a oraz klasom I a, VI b, VI d, VIII a, VII b, VI c, II a wraz z wychowawcami.


SKW na oddziale dziecięcym_11

Podobnie jak w latach poprzednich odwiedziliśmy również dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym naszego szpitala. Przebywają tam zarówno kilkumiesięczne niemowlaki, jak i nastolatki. Głównie choroby to zapalenie płuc oraz bóle brzucha. Przygotowaliśmy dla nich drobne upominki. Kuba Laskowski ubrany był w przepiękny strój Świętego Mikołaja, a dziewczynki były śnieżynkami. Każde chore dziecko otrzymało super pluszaka. Okazało się, że rola Mikołaja dla Kuby jest po prostu stworzona – był rewelacyjny. Lekarzom i pielęgniarkom złożyliśmy serdeczne życzenia świąteczne, przekazując karty świąteczne oraz stroiki.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII bAmelka Piechna, Ola Nowak, Martyna Koziak, Iza Lasota, Laura Kwiatkowska oraz Jakub Laskowski.

Bardzo dziękuję wszystkim za wspieranie działalności naszego koła.

Koordynatorem akcji była p. Ewa Cholewka


Więcej zdjęć w GALERII

Warsztaty ozdób świątecznych i kiermasz bożonarodzeniowy


Warsztaty ozdób świątecznych i kiermasz bożonarodzeniowy _2

          Dekorowanie choinki, stołu, drzwi i całych domów to tradycja, która  świątecznym dniom nadaje wyjątkowości i piękna oraz niezwykłej atmosfery.

          Dnia 5 grudnia 2019r (czwartek) na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty ozdób bożonarodzeniowych. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Agnieszką Mazur, p. Agnieszką Goworek, p. Ewą Stępień zapewnił uczestnikom potrzebne materiały, instrukcje wykonania oraz niósł pomoc podczas realizacji pomysłów. Młodzi artyści przy dźwiękach kolęd i piosenek świątecznych wykonywali ozdoby świąteczne.

          W ramach warsztatów uczniowie wykonywali najrozmaitsze ozdoby choinkowe, skrzaty, lampiony świąteczne oraz bałwanki, które po zajęciach mogli zabrać ze sobą do domu. Pozostałe prace były wystawione na kiermaszu świątecznym.

Powyższe warsztaty były doskonałą okazją do świetnej zabawy i spędzania czasu w miłym gronie oraz niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych.

Opracowała:

Agnieszka Mazur

Warsztaty ozdób świątecznych i kiermasz bożonarodzeniowy _7

Więcej zdjęć w GALERII

Szkolne Koło Wolontariatu dla Wołynia


SKW działające przy naszej szkole wsparło akcję „Świąteczna Pomoc dla Wołynia”. W związku ze zmianami w Rodzinnym Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym artykuły chemiczne i kosmetyczne, zbierane dla mieszkańców tego ośrodka, zostały częściowo przekazane dla rodzin z  Wołynia, a częściowo trafiły do Przytuliska dla Bezdomnych Brata Alberta w Kielcach. Ponadto podzieliliśmy się herbatą oraz maskotkami. Mamy nadzieję, że te podarunki sprawią radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

W akcji tej najbardziej wyróżnili się uczniowie klas:

V d – Filip Kościółek, Kacper Słupecki, Olga Waszczyk

V a – Krzysztof Płuciennik i Adam Pic

II a – Wiktoria Franas i Julia Deka

V c Łukasik Wiktoria

VIII b Kuba  Głuszek i Szymon Pawlak

VII a Martyna Kmita i Zosia Lasota

O a Gudowicz  Zosia

 VI b  Gudowicz Antek

Serdecznie dziękuję wychowawcom, nauczycielom a szczególnie p. B i M Gudowiczom i p. J. Paskocie, rodzicom i całej społeczności uczniowskiej za wspieranie naszej akcji

Podarunki przekazaliśmy na ręce koordynatora akcji p. Anecie Tokarskiej

Opiekun SKW Ewa Cholewka

Wizyta w Przytulisku im. Jana Pawła II dla Bezdomnych w Kielcach


Przytulisko w Kielcach_2

Już po raz kolejny rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspierają działalność Przytuliska dla Bezdomnych w Kielcach.  Mieszkają tam bezdomni, którzy mają swobodę poruszania się. Mogą opuszczać Przytulisko w celu załatwienia swoich spraw osobistych i wrócić, kiedy zechcą. W kuchni, która się tam znajduje, przygotowywane są dla nich ciepłe posiłki. W przygotowaniach tych uczestniczą sami mieszkańcy, dbając również o porządek w całym budynku. Ponieważ jest duża rotacja przebywających tam podopiecznych, dlatego też najbardziej zużywa się pościel i ręczniki. Szkolne Koła Wolontariatu w dniu 06.12.2019  przekazało do Przytuliska dla Bezdomnych Fundacji Gospodarczej św. Brata Alberta w Kielcach:

- kołdry, pościel, ręczniki, herbata oraz środki czystości

W rozładunku darów bardzo chętnie pomagali jego mieszkańcy i byli bardzo wdzięczni za okazane im serce. Kierownik Przytuliska w szczególny sposób dziękował za ręczniki i koce, które są im obecnie najbardziej potrzebne.

W akcji tej na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z klas:

VI c, VII b, VI b oraz VI d

Serdecznie dziękuję wychowawcom, nauczycielom a szczególnie p. B i M Gudowiczom, rodzicom i całej społeczności uczniowskiej za wspieranie naszej akcji.

Opiekun SKW Ewa Cholewka


Więcej zdjęć w GALERII

Migawki

Wirtualny spacer