POLITYKA PRYWATNOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W OPOCZNIE

Mając na uwadze ochronę prywatności osób korzystających ze strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, informujemy, że strona naszej placówki nie przechowuje żadnych danych osobowych. Serwer firmy hostingowej, na którym działa nasza strona może zapisywać informacje dotyczące wykorzystania serwisu przez użytkowników, to jest ich adresy IP, nazwy domen, dane techniczne i typy przeglądarek, rodzaje systemu operacyjnego oraz rejon geograficzny, z którego nastąpiło wejście na naszą stronę internetową. Informacje te wykorzystywane są w celach technicznych, do tworzenia wszelkiego rodzaju statystyk, szacowania wykorzystania konkretnych elementów serwisu a także przeciwdziałania zagrożeniom infrastruktury teleinformatycznej firmy hostingowej. Dane te nie umożliwiają jednoznacznej identyfikacji poszczególnych użytkowników jako konkretnych osób fizycznych.
COOKIES (CIASTECZKA) I PODOBNE TECHNOLOGIE
GROMADZENIE DANYCH

W ramach naszego serwisu internetowego możemy stosować tzw. pliki cookies. Dane te przetwarzane będą w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji strony. Wykorzystywanie plików cookies przez administratora nie służy do tworzenia profili ani identyfikacji osób. Podstawą prawną przetwarzania danych zbieranych za pośrednictwem plików cookies jest prawnie uzasadniony interes administratora. Cookies mogą być również stosowane przez współpracujących z administratorem reklamodawców, przez firmy badawcze i statystyczne oraz przez firmy świadczące nam usługi hostingowe.

Jednocześnie informujemy, że Inspektorem Ochrony Danych w naszej placówce jest p. Renata Wijata. Kontakt: (44)7860141, adres e-mail: iod@opoczno.edu.pl

 

Zajęcia w czasie ferii zimowych 2019

  MARATON MATEMATYCZNY „Z geometrią za pan brat” 

ORAZ WARSZTATY „Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych” W FERIE ZIMOWE 2018/2019

Zajęcia w czasie ferii_5

            Maraton matematyczny „Z geometrią za pan brat” oraz warsztaty „Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych”  zostały przeprowadzone w czasie ferii zimowych (20.02.2019r)  przez p. Agnieszkę Mazur i p. Agnieszkę Goworek.
           
Warsztaty te odbyły się metodą stacji. Praca tą metodą wymaga zmiany organizacji klasy, przez co zajęcia stają się dla uczniów znacznie ciekawsze i interesujące. Na każdym stoliku zostały przygotowane przez nauczyciela zestawy ćwiczeń (proste, odcinki, mierzenie odcinków, kąty, mierzenie kątów, proste prostopadłe i równoległe itd.). Jedna ze stacji była stacją kontrolną do której uczniowie mogli podejść po skończeniu zadania i sprawdzić czy prawidłowo wykonali polecenie, ewentualnie gdzie popełnili błąd. Uczniowie wykonywali zadania w wybranej przez siebie kolejności oraz we własnym tempie.

                      Po zakończeniu prac nastąpiła faza wspólnego omówienia zadań. Uczniowie mieli tu możliwość wyrażenia własnej opinii, która ze stacji im się (nie)podobała i dlaczego, które zadania były łatwe/trudne, czy chętniej pracują sami, czy w parach/grupach.

                      Uczniowie brali też udział w konkursie plastyczno-matematycznym. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami.

                      Druga część zajęć to warsztaty „Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych”. Uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, które były początkiem do rozmów i dyskusji, jakie zagrożenia może przynosić Internet. Uczestnicy zajęć odgrywali krótkie scenki oraz opracowali również (z przygotowanym wcześniej materiałów pomocniczych) plakaty na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, gier komputerowych oraz Facebooka. Następnie odbyła się krótka prezentacja i pogadanka. Wszyscy uczestnicy uczestniczący w tej części zajęć zostali nagrodzeni upominkami.

                       Po wspólnym poczęstunku uczniowie wrócili do domu.

Więcej zdjęć w GALERII

Migawki

Wirtualny spacer