POLITYKA PRYWATNOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W OPOCZNIE

Mając na uwadze ochronę prywatności osób korzystających ze strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, informujemy, że strona naszej placówki nie przechowuje żadnych danych osobowych. Serwer firmy hostingowej, na którym działa nasza strona może zapisywać informacje dotyczące wykorzystania serwisu przez użytkowników, to jest ich adresy IP, nazwy domen, dane techniczne i typy przeglądarek, rodzaje systemu operacyjnego oraz rejon geograficzny, z którego nastąpiło wejście na naszą stronę internetową. Informacje te wykorzystywane są w celach technicznych, do tworzenia wszelkiego rodzaju statystyk, szacowania wykorzystania konkretnych elementów serwisu a także przeciwdziałania zagrożeniom infrastruktury teleinformatycznej firmy hostingowej. Dane te nie umożliwiają jednoznacznej identyfikacji poszczególnych użytkowników jako konkretnych osób fizycznych.
COOKIES (CIASTECZKA) I PODOBNE TECHNOLOGIE
GROMADZENIE DANYCH

W ramach naszego serwisu internetowego możemy stosować tzw. pliki cookies. Dane te przetwarzane będą w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji strony. Wykorzystywanie plików cookies przez administratora nie służy do tworzenia profili ani identyfikacji osób. Podstawą prawną przetwarzania danych zbieranych za pośrednictwem plików cookies jest prawnie uzasadniony interes administratora. Cookies mogą być również stosowane przez współpracujących z administratorem reklamodawców, przez firmy badawcze i statystyczne oraz przez firmy świadczące nam usługi hostingowe.

Jednocześnie informujemy, że Inspektorem Ochrony Danych w naszej placówce jest p. Renata Wijata. Kontakt: (44)7860141, adres e-mail: iod@opoczno.edu.pl

 

Srebrna odznaka krajoznawcza

Uroczyste wręczenie srebrnej

 „Odznaki krajoznawczej powiatu opoczyńskiego”

Srebrna odznaka PTTK_5

          W dniu 14.03.2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Opocznie nastąpiło uroczyste wręczenie uczniom kl.VB srebrnej Odznaki Krajoznawczej Powiatu Opoczyńskiego, nadawanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Żarnowie. Odznaka została ustanowiona przez Zarząd Oddziału PTTK w Żarnowie z okazji 110. rocznicy powstania ZG PTTK, w porozumieniu i z pomocą Starostwa Powiatowego w Opocznie.

          W wymienionej uroczystości udział wzięli: Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie Anna Pręcikowska-Skoczylas, Pani wicedyrektor Katarzyna Sokół, Pan Prezes PTTK Oddział w Żarnowie Włodzimierz Szafiński wraz z małżonką Panią Grażyną Szafińska, Pani Grażyna Olejnik, Pani Agnieszka Mazur wychowawca klasy wraz z uczniami oraz licznie zgromadzeni rodzice i opiekunowie uczniów.

          Podczas uroczystości uczniowie pokazali swoje talenty, wykonując piosenki turystyczne oraz recytując wiersze. Zaprezentowali i omówili również kolejne etapy przedsięwzięć, które podjęli, by zdobyć srebrną odznakę.

          W celu zdobycia srebrnej odznaki uczniowie w obecnym roku szkolnym zwiedzili wyznaczone obiekty na terenie Gminy Opoczno, Miasta i Gminy Drzewica, Gminy Poświętne.

          Tegoroczna przygoda rozpoczęła się od wizyty uczniów  wraz z wychowawcą klasy p. Agnieszka Mazur oraz nauczycielem przyrody p. Renatą Zielińską  w Leśniczówce Januszewice. Na początku odbyła się  „Lekcji przyrody” prowadzona przez pana leśniczego z Nadleśnictwa Opoczno. W trakcie spaceru uczniowie mogli podziwiać faunę i florę lasu, rozpoznawali drzewa liściaste i iglaste, utrwalali nazwy i gatunki zwierząt mieszkających w lesie. Pod opieką pana leśnika dzieci przeżyły wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Uczniowie utrwalili sobie informacje i wiadomości o lesie. Uczniowie doskonale zapamiętali zasady zachowania się w lesie.

          Po interesujących zajęciach miłośników przyrody czekała niespodzianka – ognisko, pieczone kiełbaski oraz wspólne zabawy.

          Następnym etapem była wycieczka krajoznawcza. Uczniowie zobaczyli i zwiedzili m.in. dwór, park, spichlerz i młyn w Zameczku, kościół św. Wojciecha i cmentarz w Kraśnicy, park podworski w Mroczkowie Gościnnym, Izba Tradycji Ludowej w Bielowicach, gotycko-renesansowy zamek, kościół św. Łukasza, rynek (Plac Wolności) z pomnikami Jana Henryka Dąbrowskiego i żołnierzy z II wojny światowej, cmentarz rzymsko-katolicki, tor kajakarstwa górskiego, kościół i klasztor filipinów w Studziannie-Poświętnem, Szaniec "Hubala" k/ Anielina, kapliczkę i zabytkowe domy w Brudzewicach, obelisk w pobliżu nieistniejącej leśniczówki Bielawy, drewniany młyn wodny we Fryszerce.

          Nadanie odznaki było zwieńczeniem trasy turystycznej, jaką mieli pokonać uczniowie, poznając ciekawe miejsca powiatu opoczyńskiego. Wszyscy otrzymali legitymacje z wpisem o nadaniu odznak oraz same odznaki, kontynuując przygodę z turystyką lokalną i poznawaniem miejsc ze swojej małej ojczyzny.

Uczniowie kl. VB wraz z wychowawcą zapowiedzieli, iż nie przestaną na tym etapie oraz już planują w przyszłym roku szkolnym zdobyć złotą „Odznakę Krajoznawczą Powiatu Opoczyńskiego”.

Odznaczeni uczniowie kl. VB:

Anduła Kinga

Auguścik Aleksander

Będkowska Hanna

Białek Weronika

Deka Mateusz

Dembińska Sandra

Goworek Anna

Goworek Ireneusz

Jurek Wiktor

Kołodziejczyk Anna

Kozimiński Mateusz

Krzewicka Anna

Lis Jakub

Sobczyk Jan

Szpocińska Julia

Świąder Dominika

Wiaderny Damian

Wiktorowicz Iga

Wójcik Bartosz

Zalega Łucja

Więcej zdjęć w GALERII

Wirtualny spacer