Dziewczynka z zapałkami


I TY MOŻESZ ZOSTAĆ „Dziewczynką z zapałkami”, czyli uczniowie II b gimnazjum WOLONTARIUSZAMI.


W roku szkolnym 2017/2018 klasa 2 „b” gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego bierze udział w działaniach szkolnego koła wolontariatu. W dniach 3 i 4 listopada uczniowie naszej klasy jako wolontariusze wsparli Fundację „Dziewczynka z zapałkami”. Pomaga ona dzieciom z całej Polski. Została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 04.10.2000 r. Pomysłodawcą i twórcą tej fundacji jest Piotr Myśliwiec.

My jako wolontariusze możemy przyłączyć się do tej akcji i pomagać dzieciom z ubogich rodzin. Na przykład pakując zakupy w markecie, otrzymujemy pieniądze, które są przekazywane dla tych dzieci na wakacje, ferie, zielone szkoły, książki, obiady itd. Każda osoba, która w ten sposób pomoże lub przekaże 1% swojego podatku, otrzymuje magiczną zapałkę na szczęście.Cieszymy się, że coraz więcej osób wspomaga to zaszczytne przedsięwzięcie i coraz więcej młodych ludzi chce zostać wolontariuszem tej akcji, zamieniając się na dwa dni w „Dziewczynkę z zapałkami” i wierząc w to, że mały płomień może rozpalić najmroźniejsze serca.

Migawki

Wirtualny spacer

Ta strona internetowa używa plików cookie.

Klikając ten przycisk, wyrażasz zgodę na używanie przez tę witrynę plików cookie.