Klasa II B gimnazjum w WOŚP

      Kolejnym etapem projektu edukacyjnego w klasie 2B gimnazjum był udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jest to fundacja o charakterze filantropijnym, założona przez Jerzego Owsiaka, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.
      Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym zwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji oraz inne wydarzenia organizowane w ramach przedsięwzięcia, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe. W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast (a także wsi) prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia .W tym roku odbył się 26 finał, w którym zbieraliśmy fundusze dla poprawy warunków w leczeniu noworodków. Część z zebranych pieniędzy zostanie wykorzystana do zakupu nowego sprzętu dla oddziału noworodków opoczyńskiego szpitala.
      W tegorocznej zbiórce brało udział 10-cioro wolontariuszy z naszej klasy pod opieką naszego nauczyciela muzyki i szefa całego sztabu p. Marka Gudowicza. Bardzo się z tego oczywiście cieszymy!Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej, bo w myśl naszego przewodniego hasła: „Tracić siebie dla drugich, to jest właśnie odnajdywać najprawdziwszego siebie”.

Wirtualny spacer

Ta strona internetowa używa plików cookie.

Klikając ten przycisk, wyrażasz zgodę na używanie przez tę witrynę plików cookie.