POLITYKA PRYWATNOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W OPOCZNIE

Mając na uwadze ochronę prywatności osób korzystających ze strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, informujemy, że strona naszej placówki nie przechowuje żadnych danych osobowych. Serwer firmy hostingowej, na którym działa nasza strona może zapisywać informacje dotyczące wykorzystania serwisu przez użytkowników, to jest ich adresy IP, nazwy domen, dane techniczne i typy przeglądarek, rodzaje systemu operacyjnego oraz rejon geograficzny, z którego nastąpiło wejście na naszą stronę internetową. Informacje te wykorzystywane są w celach technicznych, do tworzenia wszelkiego rodzaju statystyk, szacowania wykorzystania konkretnych elementów serwisu a także przeciwdziałania zagrożeniom infrastruktury teleinformatycznej firmy hostingowej. Dane te nie umożliwiają jednoznacznej identyfikacji poszczególnych użytkowników jako konkretnych osób fizycznych.
COOKIES (CIASTECZKA) I PODOBNE TECHNOLOGIE
GROMADZENIE DANYCH

W ramach naszego serwisu internetowego możemy stosować tzw. pliki cookies. Dane te przetwarzane będą w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji strony. Wykorzystywanie plików cookies przez administratora nie służy do tworzenia profili ani identyfikacji osób. Podstawą prawną przetwarzania danych zbieranych za pośrednictwem plików cookies jest prawnie uzasadniony interes administratora. Cookies mogą być również stosowane przez współpracujących z administratorem reklamodawców, przez firmy badawcze i statystyczne oraz przez firmy świadczące nam usługi hostingowe.

Jednocześnie informujemy, że Inspektorem Ochrony Danych w naszej placówce jest p. Renata Wijata. Kontakt: (44)7860141, adres e-mail: iod@opoczno.edu.pl

 

Wakacje w Kostiuchnówce


W dniach 29.06-10.07 2015 r. młodzież szkolna z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie wraz z młodzieżą ukraińską z pobliskich szkół wypoczywała w ośrodku w Kostiuchnówce, tj. w niewielkiej wiosce położonej koło miasta Kuzniecowsk na Ukrainie. Dzisiejszy ośrodek od 1936 do 2003 r. pełnił funkcję Szkoły Polskiej ufundowanej przez legionistów Józefa Piłsudskiego.
Niszczejący i zdewastowany budynek został odkupiony przez stronę polską w 2009 r. i odrestaurowany w latach 2010-2011 z dotacji Senatu RP.
Od 1997 r. harcerze Chorągwi Łódzkiej ZHP prowadzą renowację cmentarzy legionistów Józefa Piłsudskiego na Ukrainie.
Prowadzone każdego roku prace doprowadziły do wyremontowania cmentarzy w Kostiuchnówce, Wołczecku, Maniewiczach, Koszyszczach i Jeziornej. Zostały ekshumowane i przeniesione do Polskiego Lasku w Kostiuchnówce groby legionistów z cmentarza w Kołkach.
Ponadto od 1998 r. rokrocznie harcerze realizują programy wymiany dzieci i młodzieży: zorganizowali warsztaty i obozy dla kilku tysięcy młodych ludzi z Polski i Ukrainy. Spotkania są formą wspierania współpracy i wymiany między szkołami partnerskimi, promowaniem działań służących rozpowszechnianiu sprawdzonych rozwiązań i innowacji w zakresie zarządzania szkołami, promowaniem nauki języka polskiego i kultury polskiej. Obok wyżej wymienionych działań udało się rozwinąć program pod nazwą Dialog Edukacyjny obejmujący różne działania na płaszczyźnie oświatowej.
W wyniku spotkań rozwinęła się współpraca między szkołami partnerskimi. Rokrocznie uczniowie spotykają się w czasie wakacji w Polsce i w czasie roku szkolnego na Ukrainie. W tym roku po raz pierwszy w wymianie polsko-ukraińskiej wraz z młodzieżą ze szkół z Łodzi uczestniczyła młodzież opoczyńska.
Zwiedziliśmy m. in. cmentarz legionistów Józefa Piłsudskiego w Kostiuchnówce, Zamek Lubarta w Łucku, Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła z XVII w. w Łucku, Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze w Łucku, Kościół Ewangelickich Chrześcijan Baptystów "Dom Ewangelia" (Łuck), Wołyńskie Muzeum Regionalne Ukraińskiego Wojska i Techniki Wojskowej, elektrownię atomową w Kuzniecowsku, prawosławną cerkiew w Czartorysku, wypoczywaliśmy nad jeziorem Lubiaż. Zajęcia prowadzone w czasie pobytu w ośrodku to: dzień Halloween, wybory Miss „Calineczka”, Miss i Mistera Kolonii 2015, zajęcia z Fitness i taniec Zumba, zajęcia z orgiami, Mini „Talent Show”, konkurs na najpiękniejszą parę „Pan i Pani”, konkurs plastyczny „Moje wakacje w Kostiuchnówce”, zajęcia sportowe, prezentacje najsłynniejszych bajek i strojów wykonanych własnoręcznie, zajęcia ze śpiewu pieśni ukraińsko-polskich i z gry na instrumentach przez siebie wykonanych, dyskoteki i na koniec w przedostatnim dniu pobytu „smutne ale prawdziwe” - Spotkanie pożegnalne z władzami miasta Maniewicze, dyrektorami szkół partnerskich, młodzieżą ukraińską. Wrażenia, nowe doświadczenia i zawarte przyjaźnie pozostaną w naszej pamięci a prezenty wręczone sobie wzajemnie będą przypominały nam o tych wyjątkowych chwilach spędzonych w gronie serdecznych, miłych i gościnnych przyjaciół z Ukrainy.
Serdeczne podziękowania za organizację wypoczynku na Ukrainie młodzież opoczyńska wraz z opiekunem p. Moniką Pawlik kieruje na ręce Pani Dyrektor ZSS nr 3 w Opocznie Anety Tokarskiej.
Mamy nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni taki wypoczynek. W ramach podziękowań dołączamy prezentację upamiętniającą ten wyjątkowy czas wakacji spędzony na Ukrainie.
Dziękujemy!!!

Migawki

Wirtualny spacer