Ruch innowacyjny w edukacji

RUCH INNOWACYJNY W EDUKACJI W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.

 

Akademia Młodych Twórców-1

Już drugi rok szkolny trwa współpraca ZSS nr 3 w Opocznie z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Twórczy, ciekawi świata, otwarci na nowe technologie w nauczaniu uczniowie raz w miesiącu uczestniczyli w zajęciach praktycznych ŁCDN i KP. Na początku roku szkolnego 10 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w uroczystej inauguracji i otrzymało indeks Akademii Młodych Twórców. Należeli do Sekcji Informatyków i Odkrywców. Uczestniczyli w zajęciach z informatyki czy robotyki. Poznawali tajniki działań drukarek 3D, konstruowali roboty mobilne. Cykl 10 spotkań pod kierunkiem p. Sławomira Szarugi szybko się skończył, ale trzech uczniów z naszej szkoły:

1.     Bartłomiej Cichawa ucz. kl.III c SP

2.     Patryk Szulc ucz. kl.III c SP

3.     Karol Tokarski ucz. kl.III c SP

wraz z panią dyrektor Anną Pręcikowską - Skoczylas, wychowawcą klasy Grażyną Wójcik oraz rodzicami uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w Muzeum Miasta Łodzi i z rąk Janusza Moosa, dyrektora ŁCDN i KP otrzymało tytuły honorowe i certyfikaty „Talent Uczniowski”. Tym samym znaleźli się Oni w gronie wybitnych naukowców, dyrektorów szkół i placówek innowacyjnych, przedsiębiorców i innych utalentowanych uczniów z całego województwa łódzkiego i z Polski.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom. Jesteśmy dumni, że są Oni reprezentantami naszej szkoły – ZSS nr 3 w Opocznie.

Do sekcji Informatyków, Odkrywców i Konstruktorów należeli:

1.     Bartłomiej Cichawa ucz. kl.III c SP

2.     Karol Tokarski ucz. kl.III c SP

3.     Patryk Szulc ucz. kl.III c SP

4.     Agata Różańska ucz. kl.III c SP

5.     Natalia Podpora ucz. kl.III c SP

6.     Maja Telus ucz. kl.III c SP

7.     Marta Fiderek ucz. kl.III c SP

8.     Mikołaj Kujawa ucz. kl.III c SP

9.     Wiktoria Stępień ucz. kl.II b SP

10.  Jan Sobczyk ucz. kl.I c SP

Rozwijamy zainteresowania - jesteśmy kreatywni

{jcomments on}Już drugi rok z rzędu trwa współpraca uczniów naszej szkoły z Łódzkim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego.
W ubiegłym roku szkolnym trzech uczniów klasy IIC Szkoły Podstawowej uczestniczyło w Dziecięcej Akademii Młodych Twórców. Bartek Cichawa, Karol Tokarski i Patryk Szulc chętnie dojeżdżali do Łodzi na pozalekcyjne komputerowe zajęcia i rozwijali swoje zainteresowania pod okiem starszych kolegów - studentów oraz opiekuna grupy pana Piotra Szarugi.
W bieżącym roku szkolnym grupa sympatyków powiększyła się o 7 osób, a więc już w dziesięcioosobowym składzie uczniowie biorą udział w zajęciach. Są to: Jaś Sobczyk kl. Ib, Nadia Nasulewicz kl. IIIb, Wiktoria Stępień kl. IIb, Mikołaj Kujawa kl. IIIc, Bartek Cichawa kl. IIIc, Marta Fiderek kl. IIIc, Natalia Podpora kl. IIIc, Patryk Szulc kl. IIIc, Karol Tokarski kl. IIIc, Agata Różańska kl. IIIc.
Uroczysta inauguracja Akademii Młodych Twórców miała miejsce 03.11.2014r. Wtedy uczniowie z przejęciem odbierali indeksy i byli pasowani na członków Akademii. W uroczystości brała udział pani dyr. Anna Pręcikowska - Skoczylas, rodzice i wychowawca klasy IIIc – pani Grażyna Wójcik.
Przed nimi jeszcze 9 półtoragodzinnych spotkań:
• Konstruowanie robotów mobilnych,
• Programowanie robotów mobilnych
• Poznawanie zasad działania i funkcjonowania drukarek 3D
• Eksperymenty i doświadczenia naukowe
• Odkrywanie osobliwości współczesnego świata… i wiele atrakcji.
Każde z zajęć dostarcza wiele niezapomnianych wrażeń, pozwala dotknąć, zrozumieć, doświadczyć i przeżyć niezapomnianą przygodę.
  • Odsłon: 338
  • Odsłon: 383
  • Odsłon: 299
  • Odsłon: 339
  • Odsłon: 308
  • Odsłon: 329

Uruchomić wyobraźnię, czyli zajęcia w Akadamii Małego Artysty

…Najważniejsza w życiu człowieka jest twórczość,
a jej ukoronowaniem to stworzyć samego siebie…
Eugene Delacroix

W pierwszych latach szkolnych dzieci zaczynają zauważać, rozumieć i podzielać uczucia innych. W twórczości plastycznej potrafią wyrażać emocje i wspomnienia. Widoczne są próby scalania obrazu i znacząco wzrastają tendencje narracyjne. Dziecko zainspirowane rzeczywistością ma wrodzoną chęć kreacji tego, co rozgrywa się w umyśle małego twórcy.
Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie stworzyliśmy ciekawy projekt edukacyjny - Akademię Małego Artysty, który z wielkim sukcesem trwa już trzy lata.
Podczas sobotnich spotkań dzieci wyrażały ekspresję przez własną twórczość plastyczną, określały swoją przynależność kulturową poprzez kontakt z wybranymi dziełami sztuki, zabytkami i tradycją.
Nasze spotkania były też pretekstem do dobrej zabawy i twórczości z zakresu rysunku, malarstwa, grafiki i form przestrzennych.
Dzieci, jak na prawdziwych studentów przystało, posiadały swoje indeksy do których wpisywano zaliczenia każdych kolejnych zajęć potwierdzonych pieczęcią naszej „artystycznej uczelni”.
Ukoronowaniem wspólnej, kilkumiesięcznej pracy była wystawa prac poprzedzona uroczystym wernisażem z udziałem rodziców i zaproszonych gości.
Twórczy wysiłek dzieci, ich przemożna chęć wyrażania się w sztukach wizualnych musi napotkać zainteresowanie dorosłych, którzy - być może - powinni zachować się tak, jakby nie było nic ważniejszego na świecie niż twórczość.
Nie można być obojętnym wobec zapału i ożywienia, fantazyjnej ekspresji i nieprawdopodobnych przemyśleń jakie niesie ze sobą sztuka dziecka.
Powinno ono odczuwać, że dzieło, które tworzy, warte jest wysiłku, że ten sposób wyrażania i komunikowania jest przez dorosłych akceptowany.
Taką postawę wobec dziecięcej twórczości starali się przyjąć koordynatorzy i opiekunowie szkolnych artystów: Katarzyna Sokół, Andrzej Wijata, Małgorzata Kosecka, Ewa Mazur, Grażyna Wójcik, Julita Plaskota, Grażyna Olejnik i Henryka Mazur.

WAMS

  
 

Wirtualny spacer

Ta strona internetowa używa plików cookie.

Klikając ten przycisk, wyrażasz zgodę na używanie przez tę witrynę plików cookie.