• Akcja Góra grosza zakończona

  GÓRA  GROSZA

  AKCJA „GÓRA GROSZA” ZAKOŃCZONA!!!!

  Góra grosza_18

  Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zbierania „złotych monet”. Akcja ta organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom i ma na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się poza własną rodziną, w tym tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego, oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  W naszej Szkole do akcji włączyły się następujące klasy wraz ze swoimi wychowawcami:

  KL. III B SP wych.  Ewa Wiktorowicz

  KL. IV A SP wych. Anna Telus

  KL. IV B SP wych. Agnieszka Mazur

  KL. IV C SP wych. Marta Duch

  KL. V A SP wych. Henryka Mazur

  KL. VI A SP wych. Elżbieta Reszel

  KL. VI B SP wych. Beata Ferensztajn

  KL. VI C SP wych. Iwona Gregorczyk

  KL. VII A SP wych. Ewa Cholewka

  KL. VII B SP wych. Barbara Lasota

  KL. II B G wych. Dominika Kot

  KL. II C G wych. Mirosława Styś

  Udało nam się wspólnie uzbierać 34,327 kg monet, co stanowi 318,05 złotych.

  Ponownie okazało się, jak wielkie serca mają Nasi Wspaniali Uczniowie.

  WSZYSTKIM SKŁADAM BARDZO SERDECZNE PODZIEKOWANIA ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE. JESTEŚCIE WIELCY I ZAWSZE MOŻNA NA WAS LICZYĆ

  Opiekun SKW Ewa Cholewka


  Więcej zdjęć w GALERII

 • Działalność koła SKW w grudniu

  WIZYTA W ZAKŁADZIE LECZNICZO-OPIEKUŃCZYM SZPITALA REJONOWEGO W OPOCZNIE

  Działalność koła SKW w grudniu_2

  Jak co roku z inicjatywy p. Ewy Cholewki młodzież naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły im. J. Brzechwy odwiedziła podopiecznych Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego Szpitala Rejonowego w Opocznie. Wszyscy oczekiwali naszej wizyty z niecierpliwością. Gdy przyszliśmy do Zakładu pensjonariusze wraz z personelem medycznym przyjęli nas bardzo serdecznie. Młodzież przygotowała opłatek, stroiki i karty świąteczne. Dodatkową atrakcją był Mikołaj, w rolę którego wcielił się uczeń klasy III a Gimnazjum Kacper Papiernik. Ze wszystkimi chorymi podzieliliśmy się opłatkiem. Każdy pensjonariusz otrzymał również piękną kartą świąteczną. Podniosłość chwili podkreślały wspólnie śpiewane kolędy. Nie obyło się bez łez wzruszenia z obu stron. Ponadto przekazaliśmy ręczniki papierowe, które zostały zakupione przez Komitet Rodzicielski naszej szkoły oraz podarowane przez p. Grażynę Wójcik i p. Annę Pawlik. Ponadto złożyliśmy wszystkim serdeczne życzenia świąteczne z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życząc jak najszybszego powrotu do zdrowia i swoich rodzin. Pani Ordynator Oddziału wraz z personelem poczęstowała nas słodkościami i wręczyła nam prezent wykonany przez pacjentów na zajęciach warsztatowych. Prezent ten przekazaliśmy pani dyrektor Annie Pręcikowskiej-Skoczylas wraz z najserdeczniejszymi życzeniami Świątecznymi.

  W imieniu uczniów naszej szkoły podarunki przekazali: Julia Knap, Agata Ciach i Kaja Marzec z klasy IIa Gimnazjum oraz Helena Zelga, Amelka Siniarska, Wiktoria Rybiałek i Weronika Gretka z klasy VII a.

  Opiekun SKW Ewa Cholewka


  Działalność koła SKW w grudniu_10

  Już po raz kolejny z inicjatywy p. Ewy Cholewki odwiedziliśmy również chore dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym Szpitala Rejonowego w Opocznie. Przebywa tam obecnie około 25 małych pacjentów. Dzieci chorują na zapalenie oskrzeli, płuc, anginę oraz „jelitówkę”. Pani doktor stwierdziła, że był to wyjątkowo trudny rok. Dzieciaki chorowały przez cały rok, nawet w okresie wakacji, co zwykle się nie zdarza. Dzieciaki odwiedził wspaniały i bardzo hojny Święty Mikołaj – Kacper Pietrzykwraz z 4 pięknymi Śnieżynkami Heleną Zelgą, Amelką Siniarską, Wiktorią Rybiałek i Weroniką Gretką z klasy VII a.Widok Mikołaja wzbudził uśmiech, radość i zaskoczenie na ich twarzach. Wszystkie dzieci otrzymały pluszowe przytulanki i pyszne słodkości, którymi podzielili się z nimi uczniowie naszej szkoły. Zabawek i słodyczy było tak wiele, że nie wszystkie udało się rozdać. Te, co pozostały, przekazaliśmy siostrze przełożonej, aby podarowała je nowo przyjętym dzieciom. Lekarze i pielęgniarki zostali obdarowani stroikami i kartami świątecznymi wykonanymi przez dzieci z naszej szkoły. Miło nam było, że mogliśmy sprawić małym pacjentom choć odrobinę radości.

  Mikołajowi i Śnieżynkom pomagały uczennice klasy II a Gimnazjum - Julia Knap, Agata Ciach i Kaja Marzec.

  Opiekun SKW Ewa Cholewka


  Więcej zdjęć w GALERII

  W IMIENIU WSZYSTKICH OBDAROWANYCH I SWOIM WŁASNYM CHCIAŁABYM BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ DYREKCJI, NAUCZYCIELOM, A PRZEDE WSZYSTKIM UCZNIOM SP NR 3 I ICH RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIE WSZYSTKICH UPOMINKÓW

  SKŁADAM WSZYSTKIM SERDECZNE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  SZCZEGÓLNIE DZIĘKUJĘ UCZNIOM KLASY VI B ZA POMOC W „NAGŁYM WYPADKU”.

  Opiekun SKW Ewa Cholewka

 • Kolejny transport korków

  Kolejny transport korków_1 Już po raz kolejny tata Huberta Lesiaka odebrał kolejną partię korków. Ponownie nasi uczniowie i ich rodziny stanęli na wysokości zadania. Ilość korków wprawiła w osłupienie tatę Huberta. Znów zabrakło miejsca w aucie. Niezawodnymi pomocnikami ponownie okazali się uczniowie klasy VI b. Bardzo im dziękuję i wszystkim zaangażowanym w tę akcję.
  Opiekun Ewa Cholewka
  Więcej zdjęć w GALERII
 • Wizyta w Rodzinnym Domu Dziecka w Mroczkowie

   Wizyta w Rodzinnym Domu Dziecka w Mroczkowie_8 W sobotę - 09.12.2017r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, jak co roku odwiedzili Rodzinny Dom Dziecka w Mroczkowie Gościnnym. Młodzież z Domu Dziecka przygotowała na tą okazję smaczny, słodki poczęstunek. W czasie pobytu uczniowie naszej szkoły wraz z podopiecznymi placówki integrowali się podczas wspólnych zabaw, gier i konkursów. Wizyta przebiegała w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie wymieniliśmy się świątecznymi życzeniami i upominkami. Młodzież SKW przekazała od naszej szkoły zgromadzone wspólnie słodycze i kosmetyki, zaś podopieczni Domu Dziecka obdarowali nas własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi.
  Celem takich wizyt jest nie tylko sprawianie radości dzieciom będącym w trudnej sytuacji życiowej, ale również uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby innych oraz kształtowanie postawy opartej na empatii, życzliwości, serdeczności, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.
  W wizycie uczestniczyli członkowie SKW: Amelia Piechna, Oliwia Ziółkowska, Klaudia Krawczyk, Chodorowska Julia i Szymon Pawlak wraz z opiekunami p. Ewą Cholewką i p. Martą Witos-Krajewską.

  Więcej zdjęć w GALERII
 • Pomagamy w zbiórce żywności

  W dniach: piątek 01.12. i sobota 02.12.2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej organizowanej przez fundację „Ostoja”. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w sklepach na terenie Opoczna pomagali w zbiórce żywności, która trafi do potrzebujących. Młodzi wolontariusze wiedzą, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, jakie dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

  Chętnych nie brakowało. W akcji uczestniczyli: Kwiatkowska Laura, Chodorowska Julia, Pokrzywka Julia, Krawczyk Klaudia, Ptaszek Alicja, Gawęda Oskar, Ziółkowska Oliwia, Pawlak Szymon i Piechna Amelia – uczniowie klasy VIb;

  Witkowska Paulina, Siniarska Amelia, Rybiałek Wiktoria i Gretka Weronika z klasy VIIa;

  Kozimińska Natalia, Jurek Ewelina, Kowalczyk Zosia, Karasińska Kinga, Milewska Wiktoria, Oleksik Zuzanna oraz Grzegorczyk Jakub -z klasy VIIb;

  Julia Knap i Agata Ciach z klasy IIa gimnazjum.

  Opiekunami wolontariuszy byli p. Ewa Cholewka i p. Marta Witos-Krajewska.

  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/24891530_1538105569606555_997848245_n.jpg?oh=0fcfc5bb6a0e8b1be6653ad2ccc65df7&oe=5A29E5A4

  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/24898909_1538105542939891_505448619_n.jpg?oh=dd1df5c961313dc54e7a8eaa8110daa8&oe=5A2B24BC

  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/24824480_1538105479606564_134707222_n.jpg?oh=ebe27856c4e759b9ac642543a9cacb9e&oe=5A2AC711

  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/24899114_1538105416273237_2048579137_n.jpg?oh=9c18b1e6e630a5aec15cd1f31338e6b5&oe=5A2AE17E

 • Przekazanie darów dla Przytuliska - listopad 2017

  Przekazanie darów dla przytuliska - listopad_1 Dnia 24 listopada 2017 roku opiekun SKW przekazał kolejne dary dla podopiecznych Przytuliska im. Jana Pawła II w Kielcach. Dary te zostały podarowane przez rodziców uczennicy Wiktorii Łukasik z kl. IV c oraz p. Ewę Cholewkę. Podopieczni Przytuliska i ich opiekunowie byli bardzo wzruszeni kolejnymi podarunkami ze strony naszej szkoły. Pościel, kołdry i ręczniki są im bardzo potrzebne, szczególnie teraz, w okresie zimy. Podziękowaniom nie było końca. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję w imieniu kierownictwa i podopiecznych Przytuliska.
  Opiekun SKW Ewa Cholewka
  Więcej zdjęć w GALERII
 • Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do akcji Góra Grosza

  CEL GÓRY GROSZA
  Najlepsze, co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji góra grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
  Złote monety prosimy o przynoszenie do 2 stycznia 2018 roku do pani Ewy Cholewki – sala 203
  Opiekun SKW Ewa Cholewka
 • Wizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej - listopad 2017

  W dniu 17 listopada 2017 roku członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu - Asia Tokarska z kl. III b i Amelka Siniarska z klasy VII wraz z opiekunką p. Ewą Cholewką przekazały dary rzeczowe zebrane  w naszej szkole dla osób uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Przedmioty te zostały przyniesione przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Najbardziej wyróżniającymi się darczyńcami byli: Amelia Duda z kl. VIa, Amelka Siniarska z kl VII a, Wiktor Milczarczyk z kl. VIb, Antoni Duch z kl VII a, Kuba Grzegorczyk z kl. VIIb, Wiktoria Łukasik z kl IVc, Kinga Karasińska z kl VIIb, Paulina Witkowska z kl.VIIa

  Na Warsztaty uczęszczają niepełnosprawni w wieku od  18 do 40 lat. Obecnie z tej formy rozwoju korzysta ok. 35 osób. Podopieczni rozwijają swoje umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach prowadzonych w pracowniach:muzycznej, krawiecko- tkackiej, plastycznej,rzemiosła twórczego,gospodarstwa domowego.Pracownia gospodarstwadomowego jest integralną częścią Warsztatu – gromadzi uczestników i kadrę przy codziennym wspólnym posiłku.Dumą opiekunów jest piec do wypalania wyrobów z gliny. Powstają w nim piękne dzieła z „niczego”.

  Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez  kierownik WTZ p. Lidię Nowicką, która  była bardzo wdzięczna za udzielone  wsparcie. W podziękowaniu obdarowano nas prezentami wykonanymi przez podopiecznych WTZ. Dziewczynki dostały pierścionki, a p. Dyrektor i opiekun SKW — choinki Świąteczne. Podopieczni WTZ wraz z kadrą proszą o dalsze wsparcie.

  Szkolne Koło Wolontariatu bardzo serdeczne dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji. Kolejne dary przekażemy podczas kolejnej wizyty.

  Opiekun SKW Ewa Cholewka

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7610.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7611.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7599.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7598.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/09/20171109-172658/IMG_7567.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/09/20171109-172658/IMG_7520.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/09/20171109-172658/IMG_7518.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7607.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7606.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7604.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7596.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7597.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7592.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7591.JPG

  ../Pictures/Biblioteka%20Zdjęć.photoslibrary/Masters/2017/11/17/20171117-181931/IMG_7590.JPG

 • Szkolenie wolontariuszy

  szkolenie wolontariuszy_1 Dnia 06.11.2017 roku o godz. 15.00 odbyło się szkolenie Wolontariuszy, które przeprowadził p. Marek Gudowicz. W szkoleniu uczestniczyła duża grupa uczniów naszej szkoły. W trakcie spotkania zostaliśmy zapoznani z podstawowymi zasadami, którymi powinien kierować się w swojej „pracy” Wolontariusz. Ponadto pan Marek udzielił nam wielu praktycznych rad, które posiadał, ze swojego wieloletniego doświadczenia. Było wiele pytań dotyczących konkretnego zachowania w różnych sytuacjach, w jakich może znaleźć się Wolontariusz.
  Bardzo serdecznie dziękuję panu Markowi za chęć poświęcenia swojego wolnego czasu i podzielenia się z nami bezcennymi radami. Na pewno przydadzą się one w przyszłości i zapewnią nam bezpieczną „pracę”.
  Opiekun SKW p. Ewa Cholewka
 • Wyniki zbieraczy nakrętek - listopad 2017

  Wyniki zbieraczy nakrętek listopad 2017

  MIEJSCE

  KLASA

  ILOŚĆ

  1.

  7a

  12 210

  2.

  5c

  6760

  3.

  4a

  6412

  4.

  2b

  4365

  5.

  3a

  3140

  6.

  6c

  3057

  7.

  7b

  2967

  8.

  6a

  2890

  9.

  3d

  2216

  10.

  2a GIM

  2009

  11.

  2a

  2000

  12.

  6b

  1562

  13.

  1c

  1473

  14.

  4c

  1201

  15.

  3b

  675

  16.

  3c

  400

  17.

  5a

  390

 • Warsztaty Terapii Zajęciowej

  WTZ_1

  Szkolne Koło Wolontariatu nawiązało współpracę z Warsztatami Terapii Zajęciowej znajdującymi się w Opocznie przy ul. Kopernika. Uczęszczają na nie osoby niepełnosprawne, w przedziale wiekowym 18 – 40 lat. Personel Warsztatów zapewnia swoim podopiecznym różnego rodzaju zajęcia dostosowane do ich możliwości, które pozwalają im się rozwijać zarówno intelektualnie, jak i manualnie. Po rozmowie z panią Lidią Nowicką - kierownikiem WTZ ustaliliśmy, że w obecnej chwili najbardziej potrzebnymi produktami są:

  PRODUKTY Z „ODZYSKU” RECYKLINGU

  TZW. „RZECZ NA DRUGIE ŻYCIE”:

  ·    Szyszki, żołędzie, orzechy, kasztany.

  ·    Deseczki, podstawki oraz małe skrzynki drewniane.

  ·    Kora, mech, gałązki.

  ·    Pojemniki z tworzyw naturalnych.

  ·    Sznurki naturalne różnej grubości.

  ·    Druty różnej grubości.

  ·    Stare ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne

  ·    Stare bombki.

  ·    Stare żarówki.

  ·    Stare wazony ceramiczne.

  ·    Sztuczne kwiaty i liście.

  ·    Sztuczne gałązki z choinki.

  ·    Nici, różne guziki, kolorowa włóczka

  ·    Resztki materiałów

  ·    Kolorowe skrawki ciężkiej tkaniny, tapety.

  ·    Elementy ze starych dekoracji, koronki.

  ·    Elementy bambusowe.

  ·    Elementy skórzane.

  ·    Doniczki plastikowe, ceramiczne i z innych tworzyw.

  ·    Słoiczki po zupach dla małych dzieci i po szklanych butelkach.

  ·    Ładne butelki i wazoniki.

  ·    Wstążki, tasiemki (z dekoracji bukietów).

  ·    Farby, pędzle, koraliki, linijki, bibuła, tektura różnokolorowa itd.

  ·    Tekturowe pojemniki po jajkach.

  ·    Gazety.

  ·    Kamyczki, muszelki, cekiny, koraliki różnego rodzaju, stara biżuteria.

  ·    Stare wazony ceramiczne.

  ·    Podgrzewane świece.

              Zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziców do zrobienia „porządków” w swoich szufladach. Na pewno coś się znajdzie nam zbędnego, a przydatnego podopiecznym WTZ.

  Nasi Wolontariusze wykonali plakaty informacyjne, które zostały rozmieszczone na terenie szkoły. Są nimi:

  Julka Pokrzywka kl. VI b

  Julka Chodorowska kl. VI b

  Oliwia Ziółkowska kl. VI b

  Laura Kwiatkowska kl.VI b

  Zuzanna Oleksik kl.VII b

           Dary przynieśli: Amelia Siniarska kl VIIa, Jakub Grzegorczyk kl VIIb

  WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA ZAANGAŻOWANIE W ZORGANIZOWANIU POMOCY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. CZEKAMY NA WAS!!!

  Opiekun SKW Ewa Cholewka


  Więcej zdjęć w GALERII
 • Zakręcona akcja trwa

  Zakręcona akcja_12 Jak co roku zbieramy nakrętki. Tym razem pomagamy Hubertowi Lesiakowi. Jego tata odebrał pierwsza partię nakrętek. Był bardzo zaskoczony ilością – było ich tak dużo, że nie zmieściły się do jego samochodu i część została na kolejny raz. Bardzo serdecznie dziękował za okazaną pomoc dla jego synka. Obiecałam, że będziemy go nadal wspierać. Tym razem w załadunku pomagali niezastąpieni uczniowie kl. VII b. Bardzo im serdecznie dziękuję.

  Opiekun SKW Ewa Cholewka

  Więcej zdjęć w GALERII
 • Wizyta w Przytulisku im. Jana Pawła II dla Bezdomnych w Kielcach

  Wizyta w Przytulisku im. Jana Pawła II dla Bezdomnych w Kielcach_5 W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu w dniu 28.10.2017 zostały przekazane do Przytuliska dla Bezdomnych Fundacji Gospodarczej św. Brata Alberta w Kielcach: kołdry, pościel i ręczniki. W Przytulisku przebywają bezdomni, którzy nie muszą opuszczać go w ciągu dnia i wracać do niego dopiero wieczorem, lecz mogą przebywać w nim cały dzień. Mają swobodę poruszania się, mogą wychodzić w celu załatwienia swoich spraw i wrócić, kiedy zechcą.

  W kuchni, która się tam znajduje, przygotowywane są dla nich ciepłe posiłki oraz śniadania i kolacje. Pracownik Przytuliska w sposób szczególny dziękował za ręczniki, które są im najbardziej potrzebne. Dary te podarowała opiekunka SKW p. Ewa Cholewka.

  Opiekun SKW Ewa Cholewka

  Więcej zdjęć w GALERII
 • Pomóżmy samotnym i bezdomnym

  SZKOLNE  KOŁO  WOLONTARIATU PRZYPOMINA!

  POMÓŻMY  BEZDOMNYM I SAMOTNYM

  PRZETRWAĆ  NAJCIĘŻSZY DLA NICH OKRES ZIMY

  ICH JEDYNE CIEPŁE MIEJSCE TO SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH

  POTRZEBNE SĄ

  KOŁDRY

  RĘCZNIKI

  POŚCIEL

  NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI WOBEC NIESZCZĘŚCIA INNYCH

  DARY PROSIMY PRZYNOSIĆ DO SALI 203

 • Zbiórka nakrętek w nowym roku szkolnym
  Szkolne Koło PCK wznawia w roku szkolnym 2017/2018 zbiórkę plastikowych nakrętek.
  Przeliczone nakrętki proszę przynosić do sali 203 do p. Ewy Cholewki. Nakrętki zostaną przekazane do Huberta Lesiaka.
  Wszystkim, którzy uczestniczą w tej szlachetnej akcji - uczniom, ich rodzicom oraz firmom zewnętrznym - serdecznie dziękuję
  Opiekun SK PCK

Wirtualny spacer

Ta strona internetowa używa plików cookie.

Klikając ten przycisk, wyrażasz zgodę na używanie przez tę witrynę plików cookie.