Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Obóz polsko-czeski integruje młodzież z “Trójki”i uczniów z Czech

Szkoła Podstawowa nr 3 w Opocznie już od 2005 r. aktywnie współpracuje z Zakladňa Skola w czeskim Opočnie. Relacja ta zaowocowała wzajemnym zainteresowaniem sąsiadującymi krajami, przyjaźnią pomiędzy dziećmi i kadrą oraz kreatywnymi formami spędzania wspólnego czasu.

          W dniach 24-27 czerwca 2024 r. gościliśmy uczniów i nauczycieli z partnerskiej szkoły podstawowej z Czech.  W tych dniach towarzyszyła im grupa uczniów z “Trójki” wyróżniających się zachowaniem oraz wynikami w nauce. Organizatorki obozu Henryka Mazur, Ewa Kamińska, Agnieszka Mazur i Katarzyna Gadek zadbał o bezpieczny i ciekawie wypełniony czas.

W dniu przybycia, 24 czerwca gości powitała Pani wicedyrektor, Katarzyna Sokół i życzyła wszystkim uczestnikom obozu i ich wychowawcom udanego pobytu w naszym mieście.  Polscy uczniowie oprowadzili czeskich kolegów po swojej szkole i pokazali im prezentację multimedialną, obrazującą historię współpracy pomiędzy miastami. Uczniowie mieli także okazję lepiej się poznać podczas zabaw integracyjnych, w trakcie których starali się pokonać barierę językową. W trakcie spotkania opiekunowie zachęcali uczestników do wartościowego, kreatywnego spędzania wolnego czasu, dbania o prawdziwe relacje i unikania kuszących pokus jakimi są używki. Uczniowie podzieleni na polsko-czeskie grupy wzięli udział w konkursie profilaktycznym “Zwalczaj uzależnienie włączając rozsądne myślenie”, w trakcie, którego tworzyli plakaty promujące właściwe postawy i zachowania oraz zachęcające do rezygnacji z używek. Wykazali się przy tym dużą pomysłowością, talentem plastycznym i zaangażowaniem. Wierzymy, że tego rodzaju aktywności pomogą im w dokonywaniu właściwych wyborów w przyszłości i uchronią ich przed zgubnymi skutkami różnego rodzaju nałogów.

25 czerwca 2024 r. uczestnicy obozu polsko - czeskiego spędzili w Warszawie. Pierwszym punktem programu był Stadion PGE Narodowy, którego nowoczesna architektura i majestatyczna konstrukcja zrobiły na nas i naszych czeskich przyjaciołach ogromne wrażenie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na trybunach. Z tego miejsca mogliśmy podziwiać całą arenę w pełnej krasie. Przewodnik opowiadał nam o różnych wydarzeniach sportowych i kulturalnych, które miały miejsce na stadionie.  Następnie zeszliśmy do strefy VIP, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć luksusowe loże i miejsca dla specjalnych gości. Potem udaliśmy się do szatni piłkarskich, gdzie poczuliśmy się jak zawodowi piłkarze przygotowujący się do meczu. Jako ostatni odwiedziliśmy Punkt Widokowy, z którego podziwialiśmy zapierającą dech w piersiach panoramę Stadionu.  Kolejnym miejscem na naszej mapie było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mieli okazję do samodzielnego odkrywania i eksperymentowania, co niewątpliwie pobudziło ich ciekawość i zainteresowanie nauką. Dzięki interaktywnym wystawom oraz warsztatom każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Cieszymy się, że mieliśmy okazję poszerzania naszej wiedzy w sposób niekonwencjonalny i angażujący. Po raz kolejny potwierdziło się, że nauka poprzez zabawę nie tylko przynosi najlepsze efekty, ale jest także doskonałą formą spędzania czasu i zacieśniania więzi między uczniami z Polski i Czech.

26 czerwca uczniowie zwiedzali zabytki Opoczna. Odwiedzili Muzeum Regionalne, gdzie mieli możliwość zapoznać się z historią oraz kulturą regionu. Przewodnik opowiedział im o zbiorach muzealnych, prezentujących życie codzienne mieszkańców Opoczna w różnych epokach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. stare fotografie, narzędzia rolnicze, stroje ludowe oraz tradycyjne wyroby rzemieślnicze.  Następnie grupa udała się do Biblioteki Publicznej, gdzie czekał na nich Pan Piotr Kłodawski, który opowiedział o historii i działalności biblioteki. Uczniowie obejrzeli bogatą kolekcję książek oraz dostępnych zasobów naukowych i kulturalnych. Młodzież wykazała się zdolnościami manualnymi wykonując pamiątkowe zakładki do książek z logo Opoczna.  Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Kościoła św. Bartłomieja, który jest jednym z najstarszych zabytków w Opocznie. Uczniowie obejrzeli piękne freski i rzeźby zdobiące kościół oraz poznali historię tego miejsca kultu. Po południu uczniowie udali się do lasu w Januszewicach na ognisko. Wszyscy przybyli z uśmiechem na twarzy, gotowi do wspólnej zabawy. W trakcie imprezy uczestnicy piekli kiełbaski i brali udział w grach integracyjnych. Był to naprawdę niezapomniany czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Wieczorem odbyło się podsumowanie obozu i wręczenie nagród w konkursie profilaktycznym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, które, mamy nadzieję, będą im przypominać te wyjątkowe dni.

Rankiem 27 czerwca uczniowie z Czech pożegnani przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 3. Panią Edytę Skorupską, Katarzynę Sokół i Marka Gudowicza odjechali do swojego kraju. Jesteśmy pewni, że tegoroczny obóz polsko-czeski był tylko jednym z wielu wspólnych wydarzeń, które jeszcze przed nami.