Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020-2021

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
Instrukcja dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej
na rok szkolny 2020/2021

 

  1. Nabór jest przeprowadzany w formie elektronicznej (przez Internet). Aby kontynuować naukę w szkole ponadpodstawowej, załóż konto na stronie internetowej lodzkie.edu.com.pl. Możesz to zrobić od 11 maja 2020 r. (możesz to zrobić na lekcji informatyki) Zapamiętaj swój login (identyfikator) i hasło.
  2. Przejrzyj ofertę szkół. Wybierz szkoły (maksymalnie 3) i oddziały (dowolna liczba), do których chcesz kandydować. Ułóż wybrane oddziały w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Wydrukuj wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły średniej (możesz to zrobić na lekcji informatyki), daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) i zanieś go do szkoły, którą wybrałeś/wybrałaś jako pierwszą – najbardziej preferowaną. Będzie to Twoja szkoła pierwszego wyboru. Zrób to do 23 czerwca 2020 r. do godziny 1500.
  3. Wybierając szkołę branżową pamiętaj, że:
    - musisz pobrać skierowanie(a) na badanie ze szkoły średniej prowadzącej kształcenie w wybranych przez Ciebie zawodach, - musisz WYKONAĆ BADANIA i otrzymać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania KAŻDEGO wybranego przez Ciebie zawodu. - musisz dostarczyć zaświadczenie o braku tych przeciwwskazań do szkoły, do której się zakwalifikowałeś(łaś).
  4. Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły podstawowej zaloguj się ponownie do systemu i przepisz do odpowiedniego formularza oceny, wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz informacje o innych osiągnięciach. Zanieś kopię świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do szkoły pierwszego wyboru. Masz na to czas w terminie od 26 czerwca do 30 czerwca 2020 r. do godziny 1500.
  5. 13 lipca 2020 r. do godz. 1200szkoła, do której złożyłe(a)ś podanie, opublikuje listę zakwalifikowanych kandydatów.
  6. Aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostałeś zakwalifikowany, dostarcz oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu oraz w przypadku szkół branżowych zaświadczenie o możliwości wykonywania zawodu prowadzonego w oddziale. Musisz to zrobić od 13 lipca do dnia 20 lipca 2020 r. do godziny 1200.
Pamiętaj! Nie czekaj z wykonaniem zadań do ostatniej chwili!
Jeśli czegoś nie rozumiesz, zapytaj nauczyciela informatyki lub wychowawcę.
To wszystko! Powodzenia!

Przydatne zasoby:

Zarządzenie Łódzkiego Kuratora Oświaty nr 11/2020 z dnia 30 stycznia 2020 r.