Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

105 rocznica odzyskania niepodległości

Biblioteka szkolna włączyła się w obchody 105 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI „PRZYPOMINAMY POLSKIE SUKCESY I RADOŚCI”. 

Grupa ,,Lisków" w Narodowe Święto Niepodległości samodzielnie wykonała : kotyliony, plansze z kolorowankami przedstawiającymi sceny z życia Józefa Piłsudskiego oraz kolorowanki z symbolami narodowymi. Biało-czerwony kamienny ogród został przygotowany przez uczniów klas I-IV oraz VIa. Uczniowie pomalowali na biało i czerwono kamienie dowolnej wielkości i kształtu , symbolizujące to, że jesteśmy różni, ale tworzymy trwałą wspólnotę narodową, w której każdy może znaleźć swoje miejsce. Kontur na tle tematycznej wystawy przygotowali uczniowie klasy VIa. Klasa IIa wraz z wychowawczynią przygotowała symbole narodowe - godło Polski a , uczennice z kl. IIIa wykonały piękne kotyliony. Klasy V-VIII wzięły udział w akcji „O 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pamiętamy: szóstki oraz piątki dla niej zbieramy" W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości starali się zebrać jak najwięcej najwyższych ocen. Na zwycięzców czeka niespodzianka .Klasa VIII na lekcji historii grała w gry dydaktyczne o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczniowie począwszy od klasy „0”, a skończywszy na kl. VIII wykonali kotyliony i wspólnie odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Do hymnu „ . Koordynatorem i pomysłodawcą wydarzenia była Anna Gorzeń we współpracy z Renatą Kaczmarek i Aliną Wiktorowicz.