Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkurs Złote Szkoły NBP

Konkurs “Polska moneta w trzecim wymiarze” realizowany jest z inicjatywy Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w ramach III edycji programu Złote Szkoły NBP „Poznajemy Bank Centralny”. Polega on na wykonaniu monety 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł lub 5zł dowolną techniką.

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas VIIIC i VIIIE wraz z p. Agnieszką Mazur i p. Katarzyną Gadek dołączyli do III edycji programu „Złote Szkoły NBP”.W naszej szkole zawiązała się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań i opracowuje pomysły na ich realizację.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Opocznie odbyła się lekcja z ekonomią w ramach II edycji programu “Złote Szkoły NBP” przeznaczona dla uczniów klas VII i VIII. Lekcja miała charakter interdyscyplinarny i łączyła ze sobą elementy ekonomii, bankowości, języka angielskiego i informatyki.

Prelekcja o ochronie danych osobowych

W dniu 10.03 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez Inspektora Danych Osobowych. Podczas spotkania, które odbyło się w związku z uczestnictwem w programie Złote Szkoły NBP, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym są dane osobowe oraz jakich zasad należy przestrzegać, aby je chronić.