Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

A teraz coś z serii „Akademia Małego Kucharza”

8 lutego w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia promujące zdrowy tryb życia. Dlatego też dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedził starszy kolega, pani Kasia i skarpetkowe pacynki Kasia i AsiaJ. Nadrzędnym celem tego spotkania było uświadomienie najmłodszym słuchaczom jak ważne jest w naszym życiu zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.

W środę 9 lutego dzieci z grupy „Słoneczka” obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Mimo, że pizza nie znajduje się w Piramidzie Zdrowego Żywienia, o której Tobiasz wspomniał na wczorajszych zajęciach, to jednak dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z paniami włączyły się w obchody tego święta i przygotowały swoją własną zdrową pizzę. Wszystko nadzorował starszy kolega, który już od dłuższego czasu chętnie uczestniczy w zajęciach kulinarnych.

W tym dniu dzieci zamieniły się w kucharzy – tarły ser, kroiły pomidory, ogórki, paprykę oraz odcedzały kukurydzę. Z wielkim apetytem próbowały przygotowanej własnoręcznie pizzy. Było pysznie, zdrowo i kolorowo!!!:) Już niebawem kolejne zajęcia kulinarne w „Akademii Małego Kucharza”

A jeżeli ktoś chciałby przygotować własną pizzę podajemy przepis:

Pizza Składniki na ciasto: -3,5 szklanki mąki pszennej - 1,5 szklanki letniej wody - 2-3 łyżki oleju - 1 łyżeczka cukru -1,5 łyżeczki soli -25 g świeżych drożdży Wszystkie składniki na ciasto wymieszać ze sobą w misce. Przykryć ściereczka i odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na ok. 1 godzinę. Wyrośnięte ciasto przełożyć na obsypaną mąką stolnicę i wyrabiać jeszcze przez kilka minut. Uformować rękami kształt pizzy i przełożyć ją na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Posmarować ciasto sosem pomidorowym. Dodać ser i ulubione składniki. Piec w 200 stopniach przez 20-25 minut. Smacznego!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.