Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Akcja Segregacja - Kto segreguje ten zyskuje

Dnia 1 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Akcji Segregacji - Kto segreguje ten zyskuje. Akcja była częścią PROGRAMU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ zatwierdzonego do realizacji na rok szkolny 2021/22.

Obchody Dnia Dziecka uczniowie klas I-III rozpoczęli już o godzinie 9.00, uczestnicząc w grach i zabawach na hali sportowej.

Następnie naszym honorowych gościem był dr hab. p. Błażej Błażejowski - paleontolog i geolog, popularyzator nauki wśród dzieci i nauczycieli. Przekonywał, że nauka jest fascynująca, a jej poznanie jest przygodą intelektualną. Z wielką pasją łączy pracę naukową z działalnością popularyzacyjną wśród dzieci. Poprowadził wykład „ Z Bieszczadów na Marsa”. Opierając się o własne doświadczenia zdobyte w Arktyce i Antarktyce, pokazał młodym ludziom, że nauka jest ciekawa i fascynująca, a jej poznawanie jest przygodą intelektualną i przyjemnością. Jego działania popularyzatorskie zmierzają nie tylko do samego przekazania wiedzy na pasjonujące go tematy, ale też do kształtowania przekonania, że wiedza i zrozumienie metody naukowej ma ogromne znaczenie cywilizacyjne, że daje możliwość racjonalnego wyboru, a więc przynosi prawdziwą wolność.

Po pasjonującym wykładzie uwagę dzieci przykuł edukator z Nadleśnictwa Opoczno p. Karol Chajdecki, który z wielką pasją rozmawiał z dziećmi o lesie – jego bogactwach, ale i potrzebie ochrony.

W tym czasie p. dyrektor Edyta Skorupska wraz zaproszonymi gośćmi: p. Błażejem Błażejowskim, z-cą Nadleśniczego p. Waldemarem Rogulskim, który prowadzi i nadzoruje gospodarkę leśną w ramach zagospodarowania lasu, prezesem PGK p. Krzysztofem Owczarskim oraz p. Dominiką Chybowską dyrektor wydziału ochrony środowiska UM Opoczno zasadzili drzewa ofiarowane przez p. Dariusza Wolskiego.

Następnie odbyło się rozdanie nagród za konkurs kreatywnego wykorzystania odpadów - nagrody ufundowali Urząd Miasta Opoczno oraz Nadleśnictwo Opoczno.

Nasze spotkanie zakończył happening ekologiczny - pokaz mody. Dzieci w kostiumach skonstruowanych z odpadów prezentowały swoje stroje. Pokaz wywołał entuzjazm wśród zaproszonych gości i oczywiście wszyscy występujący dostali nagrody.

 

Koordynator akcji:

Beata Ferensztajn