Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Sportu w klasach młodszych

Dnia  4 czerwca 2024 roku zorganizowano w naszej szkole  Dzień Sportu, połączony z obchodami  Dnia Dziecka. Był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale za to pełen różnego rodzaju atrakcji.

Dyrekcja szkoły wraz z członkami Rady Rodziców przygotowała najmłodszym uczniom mnóstwo niespodzianek. Po uroczystym rozpoczęciu Dnia Sportu w hali sportowej, dzieci z klas I- III przeszły wraz z wychowawcami do sali gimnastycznej. Odbył się tam pokaz ćwiczeń z użyciem rollerów, które dzieci przyniosły tego dnia do szkoły. Poszczególne klasy ćwiczyły pod czujnym okiem ekipy, której członkowie  specjalnie tego dnia  przyjechali do naszej szkoły, aby zademonstrować ciekawe ćwiczenia.

Po skończonych ćwiczeniach odbyły się w sali gimnastycznej zawody sportowe. Za przeprowadzenie zawodów odpowiedzialne były pani Anita Rydel i pani Anna Pecyna. Przed każdą konkurencją panie demonstrowały sposób wykonania ćwiczeń. Poszczególne klasy walczyły ze sobą w kolejnych konkurencjach; toczenie piłek slalomem do celu, bieg z utrzymaniem piłeczek do tenisa na rakietkach do badmintona, skoki na piłkach z wypustkami oraz poruszanie się  do wyznaczonego miejsca w siadzie skrzyżnym na kocykach. Uczniowie bardzo się starali, aby wypaść, jak najlepiej i jak najdokładniej wykonać wszystkie ćwiczenia.

Zawodnikom kibicowali uczniowie, nie biorący udziału w zawodach oraz wychowawczynie poszczególnych klas.  Dzieci przygotowały  na tę okazję transparenty z napisami zagrzewającymi do walki.

Po skończonych konkurencjach sportowych dzieci udały się na korytarz pierwszego piętra. Tam mogły zjeść przygotowywaną watę cukrową oraz popcorn.

To nie był jeszcze koniec atrakcji. Przy specjalnie przygotowanych stolikach pleciono zainteresowanym dzieciom kolorowe warkoczyki oraz malowano różnobarwne i błyszczące zmywalne tatuaże. Nad sprawnością tych wszystkich zabiegów czuwali wyznaczeni nauczyciele oraz panie z Rady Rodziców.

Dzieci korzystały również z tzw. "dmuchańców" ustawionych w hali sportowej. Dmuchańce cieszyły się wielkim zainteresowaniem wszystkich uczniów klas młodszych.

Mamy nadzieję, że dzieci przyjemnie i aktywnie spędziły Dzień Sportu  w szkole, a pamiątką tego dnia są wykonane zdjęcia.

Wychowawczyni  kl. I b - A. Rydel.