Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023-2024

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało do wiadomości terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023- 2024.

  • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 24 kwietnia 2023 r. do 23 maja 2023 r. do godz. 12:00. Rekrutacja do szkół z województwa łódzkiego jest prowadzona za pośrednictwem strony internetowej https://lodzkie.edu.com.pl.
  • Preferencje oddziałów dla zweryfikowanych wniosków w postępowaniu rekrutacyjnym będzie można zmienić od 4 lipca 2023 r. do 10 lipca 2023 r., do godz. 15:00.
  • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 6 lipca 2023 r. do 10 lipca 2023 r. godz. 15:00.
  • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 14 lipca 2023 r.
  • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 21 lipca 2023 r.

 

Logowanie do systemu oraz elektroniczne składanie wniosków odbywa się na stronie internetowej https://lodzkie.edu.com.pl w terminie:

24 kwietnia – 23 maja 2023 r. do godz. 12.00

 

Zasady postępowania rekrutacyjnego w roku szkolnym 2023/2024:

  1. Kandydat może dokonać wyboru maksymalnie 3 szkół ponadpodstawowych z określeniem kolejności oddziałów w tych szkołach od najbardziej do najmniej preferowanych.
  2. Oferta szkół jest widoczna w systemie.
  3. Kandydat wypełnia wniosek znajdujący się w systemie a następnie:

-      drukuje go, podpisuje i dostarcza jeden egzemplarz tylko do szkoły pierwszego wyboru – wniosek musi być również podpisany przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna;

lub

-      składa wniosek w formie elektronicznej – aby skorzystać z tej formy złożenia wniosku co najmniej jeden rodzic/prawny opiekun kandydata musi posiadać profil zaufany lub podpis kwalifikowany.

Przydatne dokumenty:

Terminy rekrutacji do szkół na rok szkolny 2023/2024

Informator o szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez starostwo opoczyńskie