Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ślubowanie klas pierwszych

19 października 2022r na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie. Na początku starsze koleżanki z kl.VII przywitały zaproszonych gości: p. dyr. Edytę Skorupską, p. dyr. Katarzynę Sokół. p. dyr. Marka Gudowicza, przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie p.Agnieszkę Jasion-Bryłę i p. Magdalenę Pawłowską oraz rodziców i dziadków naszych pierwszaków, którzy pojawili się w tym dniu w galowych strojach.

Następnie zaprosiły na część artystyczną w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci wykazały się wiedzą na temat bezpieczeństwa, zachowania w klasie i na przerwach, znajomością języka angielskiego, a także zapewniły o wzorowym zachowaniu i o tym, że będą zdobywać same szóstki i pochwały.

W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali jak być dobrym Polakiem, godnie reprezentować naszą szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania panie dyrektor: Edyta Skorupska i Katarzyna Sokół dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła pierwszakom sukcesów w nauce , a także zapewniła o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Po przemówieniu pani dyrektor wychowawczynie:

Grażyna Wójcik i Małgorzata Grzybek wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, książki, a Przewodnicząca Rady Rodziców opaski odblaskowe z logo szkoły oraz słodki przysmak. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali w salach "słodkie przyjęcie". Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia wykonane na tle pięknej dekoracji zaprojektowanej przez p. Andrzeja Wijatę. Nad całością uroczystości czuwały wychowawczynie pierwszaków: kl. I a - p. Grażyna Wójcik, kl. I b -p. Małgorzata Grzybek.

Ten dzień na pewno na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.