Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

To była piękna i niesamowita lekcja ekonomii i historii...

W dniu 16 lutego uczniowie klas VA, VB i VIA udali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem podróży było Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, gdzie w interesujących wnętrzach budynku NBP uczniowie mieli okazję zdobyć wiele ciekawych informacji związanych z historią pieniądza, poznać wiele zagadnień związanych z rozwojem ekonomii i gospodarki pieniężnej, funkcjami, jakie pieniądz pełnił na przestrzeni dziejów, a także historią powstania i ewolucją systemu bankowego i bankowości centralnej.
Podobało nam się, że w muzeum wykorzystywane są różnorodne formy prezentacji i nowoczesne technologie. Najbardziej zaciekawiła nas wizyta w Skarbcu i możliwość zobaczenia skrytek bankowych, kolekcji monet z różnych stron świata a przede wszystkim możliwość podniesienia najprawdziwszej sztabki złota, o wadze 12,4 kg. Prawdopodobnie każdy z nas, w myślach, zastanowił się co mógłby kupić za jej równowartość.
W laboratorium autentyczności uczniowie zdobyli ciekawą wiedzę dotyczącą rozpoznawania autentyczności banknotów. Tą cenną umiejętność na pewno wykorzystają w życiu codziennym.
Podczas wycieczki zwiedziliśmy również Stadion Narodowy, gdzie mogliśmy min. zapoznać się z historią i ciekawostkami Stadionu, obejrzeć pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Na zakończenie udaliśmy się do Parku Trampolin AIRO, w którym uczniowie brali udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego.
Szczęśliwi i pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia w doskonałych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka do Warszawy była bardzo udana, dostarczyła Uczestnikom wielu emocji i sporej dawki wiedzy:)
#ZloteSzkolyNBP
#CentrumPieniadzaNBP
#wiedza
#monetyibanknoty