Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wizyta w Przedszkolu nr 2

W dniu 17.02.2023r reprezentanci naszej placówki w konkursie Złote Szkoły NBP wraz z opiekunami p. Agnieszką Mazur i p. Katarzyną Gadek pomogli dzieciom z Przedszkola nr 2 rozpocząć ich przygodę z ekonomią.

Podczas warsztatów przedszkolaki nabyły umiejętności planowania zakupów oraz ich wartościowania, nauczyły się klasyfikowania towarów ze względu na ich wartość i przeznaczenie oraz starały się zrozumieć, że ilość pieniędzy jest ograniczona. Poznały reguły transakcji wymiennej: kupno sprzedaż i zasady zachowania się w sklepie.

W trakcie spotkania okazało się, iż dzieci znają walutę obowiązującą w Polsce i są świadome, że pieniądze są wynagrodzeniem za pracę. Przedszkolaki poznały różne sposoby oszczędzania - wiedzą, że pieniądze można trzymać w skarbonce, portfelu, ale także na koncie bankowym. Nasi ekonomiczni eksperci wytłumaczyli dzieciom, do czego służy bankomat i kasa fiskalna i co to jest paragon. Wyjaśnili także, na czym polega praca bankiera, kasjera i sprzedawcy. Przedsiębiorczy milusińscy chętnie odwiedzili przygotowany przez nas bank i “wypłacili” z niego pieniądze, po czym udali się na zakupy do sklepu spożywczego. W trakcie zabawy dzieci doskonaliły umiejętność liczenia na konkretach, przeliczania, dokładania, odkładania, liczenia w zakresie 10. Za aktywne uczestnictwo we wszystkich ćwiczeniach dzieci otrzymały medale. Liczymy, że w przyszłości nadal będą rozwijać wiedzę z zakresu finansów i zostaną ekspertami w tej dziedzinie.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Alicji Jurek za umożliwienie nam przeprowadzenia warsztatów oraz wychowawczyniom, Pani Beacie Prusek oraz Pani Annie Telus za wsparcie podczas zajęć.

#zloteszkolynbp

#sp3opoczno

#przedszkolenr2opoczno