Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka do Mandorii

27 kwietnia 2022 roku, uczniowie klasy II a, II b i III b wraz z wychowawczyniami, p. B. Kwiatkowską, p. A. Rydel i p. B. Sobierajską byli na szkolnej wycieczce w Mandorii Mieście Przygód. Organizatorką wyjazdu była p. B. Sobierajska wychow. klasy III b. Opiekunkami troszczącymi się o bezpieczeństwo dzieci były również p. Kinga Rek i p. E. Stańczyk.

Mandoria jest to rodzinny, całoroczny park rozrywki pod dachem, mieszczący się w Rzgowie koło Łodzi. Jego powierzchnia, to 1,5 ha, a docelowo ma obejmować teren około 50 ha. Otwarty został w lipcu 2021 roku i natychmiast zaczął przyciągać tłumy  dzieci marzących o wspaniałej rozrywce.

Uczniowie naszej szkoły również marzyli o dobrej rozrywce i nie zawiedli się. Skorzystali w pełni z wielu atrakcji Mandorii.

Jedną z największych atrakcji był Merkant - najdłuższy w Polsce roller - coaster "pod dachem". Dzieci kilkakrotnie ustawiały się w kolejce, aby zjechać roller - coasterem. Były zachwycone przejażdżką taką kolejką!

Korzystały również z jazdy dwupoziomową karuzelą wenecką oraz tradycyjną karuzelą łańcuchową.

Pływały Galeonem - olbrzymim okrętem wirującym nad portem.

Wielokrotnie zjeżdżały na sześciotorowej zjeżdżalni zwanej Barbakanem.

Spędziły mnóstwo czasu w ogromnej bawialni, tonąc w morzu kolorowych piłeczek i miękkich zabawek.

Wielką atrakcją okazało się odnajdywanie właściwej drogi wyjścia w labiryncie luster.

W przerwie między korzystaniem z kolejnych atrakcji, był obiad w restauracji, znajdującej się w tym samym obiekcie.

Dzieci wróciły do Opoczna bardzo zadowolone i szczęśliwe. Gdy spotkały się następnego dnia w szkole, rozmawiały tylko o Mandorii. Chciałyby jeszcze raz odwiedzić to niebywałe miejsce.

Pomysł na zorganizowanie tej wycieczki okazał się więc "strzałem w dziesiątkę" i dostarczył dzieciom niesamowitych i na pewno niezapomnianych wrażeń.